Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Holnap szétszedem az akváriumo...

Holnap szétszedem az akváriumot, átrendezem stb. mire figyeljek nagyon oda?

Figyelt kérdés

Halak egyik vödör a fűtővel.

Szűrő másik vödörben járatni.

Harmadik és negyedik vödörben a növények.


Többi víz marad az akváriumban, mert vannak garnéláim és nem fogom tudni kiszedni őket.


Teszek el vizet 3-4 vödörbe pihenni. Aztán amikor átrendeztem, visszakerültek a növények, a mangrovefa stb, akkor hogy szoktassam vissza pl. a halakat, hogy ne legyen semmi bajuk? Mert ugye a cserevizet beleteszem, és a halak "töményebb" vízben vannak. Vegyek le valamennyit és tegyek mindig egy kicsi hozzájuk a frissből?


Másik kérdésem: ecsetalgám van. Sok növényen, a mangrovén stb. Többek közt ezért is szedem szét az akváriumot, mert mostanában nem volt időm vele nagyon foglalkozni, elmaradtak a vízcserék, vagy csak 10-15%-ot cseréltem le. Szóval az ecsetalgát hogy irtsam ki? Tudom sok ilyen kérdés volt már, de nem merem kipróbálni ezt a 1:20 arányú hipózást. :( Félek, hogy tönkremennek a növények, vagy marad rajta hipó és elpusztulnak pl. a garnéláim. Ha kézzel leszedegetem, ledörzsölöm az nem jó?


Ha valami hasznos tanáccsal el tudtok még látni, szívesen fogadom. :) Május óta megy az akvárium, azóta csak részleges vízcserék voltak, a szűrőt se szedtem még ki azóta, még kinyomkodni se. Nem szeretnék semmit eltolni. :)


2012. jan. 6. 20:42
 1/6 akva apor ***** válasza:

1.kb ahogy montad úgy hozzászoktatod a halakat szerintem úgy jó

2.az ecsetalga kézzel nem jó mert a növény leveleiben ott marad az alga gyökere és ujra kihajt az érintett(ecset algás)leveleket vágd le és lehetőleg ne haggy a régi vízből egy cseppet sem,mert(az én véleményem szerint)a vízben az alga magjai vannak és újra kikelnek(legalábbis ezt tapasztaltam).

2012. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 akva apor ***** válasza:
Ja és szerintem a melegítőt és a szűrőt nyugottan kihúzhatod mert nem lessz semmi bajuk és a halak nem hülnek ki azalatt.(remélem 1 napnál nem tart többet)
2012. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Dehogy tart többet 1 napnál. :) 1-2 óra alatt le szeretném az egészet rendezni. :)
2012. jan. 6. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben utána 2 hétre tennék egy zacskó aktívszenet a szűrőbe, hátha kiszűri az ecsetalga maradék sprórákat a vízből. A szivacsot kimosnám teljesen, kiszárítanám és 2 hét mulva tenném csak vissza.


A növényekkel megcsináltam hogy kicsit belógattam hypós vízbe, aztán sima vízzel jól lemostam és átnéztem, ne legyenek algás részek rajta. Hipószaguk az maradt, utána még beraktam kicsit ázni sima vízbe és kb 2 nap mulva raktam vissza a garnélák mellé. Nem lett semmi bajuk, pedig én még utána is éreztem hypószagot a növényeken. Aztán kicsit megviselte a növényeket a hypózás, és megcsoffadtak, de olyan 2-3 hét mulva már nem látszott rajtuk semmi, helyrejöttek szépen.

2012. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még egy adag garnéla szaporodott is közben, pont akkor. Utána láttam sok kicsit úszkálni.
2012. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Kb. 9kor fogtam neki, nem rég végeztem. Még 2 vödör vizet kell beöntenem, de most kicsit pihenek. :)


Végül nem is volt annyira ecsetalgás, mint gondoltam...szerencsére...1-2 levelet kellett csak leszednem, meg a mangrovét megsikáltam, meg az esőztetőt. Ezeken volt, a növényeken még szerencsére csak 1-2 levélen pár szösz.


A halakat végül nem tudtam kihalászni...szóval maradtak a vízben, de jól viselték. Még ki se fakultak, egyáltalán nem viselte meg őket szerencsére. :)


Kicsit sajnos "poros" lett a víz, mert aljzatnak Aquabasis Plus + Manado van, akármilyen óvatosan is szedtem ki a növényeket meg ültettem vissza, ez ilyen sajnos. Szóval most ülepszik, utána töltök fel képet. :)

2012. jan. 7. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!