Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy méretű akvárium takarítása?

Nagy méretű akvárium takarítása?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy új 200 L-es akváriumot. 100cm x 50cm x 45cm. A kérdésem az lenne, hogy milyen időközönként és hogy takarítsam, ha van benne sok sok hal meg egy kis pézsmateknős (Minor) ? Milyen kellékek kellenek , hogy minél ritkábban kelljen és tisztán tarthassam? milyen tisztító berendezések stb?? előre is köszi a válaszokat! :-)
2012. jan. 6. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy ekkora akváriumot már könnyű rendben tartani. Mondjuk a teknős nem illik a képbe és a sok-sok haltól is tartok egy kicsit (ez nem egy hatalmas akvárium, olyan 30-40 kisebb testű halnál nem tud többet eltartani), de ebbe most ne menjünk bele.

Kell egy 1000 liter/óra körüli belső és egy ugyan ilyen teljesítményű vagy kicsit kisebb (600-800 l/ó) külső szűrő. Ezek mellett 2 hetente aljzatporszívózással 15% vízcsere. Teljes nagytakarítást ha mindent jól csinálsz, évekig nem kell végezni.

2012. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 200 lityós van.


Alapból 2 vödörrel akarnám hetente.

Aztán ha lusta vagyok, akkor - 1 vödör, vagy + 1 hét.

Ha meg látom, hogy gáz van, akkor 3 vödör, de ez ritkán.


Van egy 1100 L/órás powerhead belsőm nagy kék szivaccsal, de esőztetővel lassítom a sodrást, mert el akartak repülni a növények és a pici halaim.


Van egy 600 l/órás külsőm, ezt nem ehhez az akváriumhoz vettem, ha lenne nagyobb az sem lenne hátrány szerintem.

2012. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De a pézsma tekinek kell csinálni kimászót is. Nem?

Akkor nem tudod tele rakni az akváriumot vízzel.

Vagy ezt hogy csináltad meg? Csak ott úszkál és nem fullad meg?

2012. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dioxyde ***** válasza:
A teknősnek kell a száraz rész szal ha 200 literben van és nem tud kimászni az úgy nem jó.Ha meg a vizet csökkented le az meg a halaknak nem jó,főleg ha sok van benne.Lehet jobb lenne a teknőst külön rakni.
2012. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!:)


Murr : az a 30-40 hal jelenti nekem a sok sokat, még talán kevesebbet is :-) .


Hable és a másik kedves válaszadó : Az akvárium berendezéséhez elégéé értek, meg a teknősökhöz is. Úgy kívánom majd megoldani a dolgot, hogy nem öntöm teljesen tele az akváriumot mondjuk csak a 85%-ig, és a közepén lesz egy nagy gyökér amikinek egy nagy ága a vízen kívül lesz amire a teki ki tud mászni könnyedén, akár csak levegőért, de napozni is könnyedén feljut rá. Az iszapteknősök ügyes "kapaszkodók" :).


Megfogadom a tanácsotokat, ha van valami mondanivalótok kérlek nyugodtan írjátok le.:) köszi szépen!

2012. jan. 8. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!