Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudom lágyítani a...

Mivel tudom lágyítani a vizet? Neonhalakat szeretnék tartani és nekik kéne. Nekik tőzegkivonat mindenképp kell?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mindenképpen. Barátom nővérének hatalmas neonjai vannak évek óta. Sima csapvizet használ és vízelőkészítőt szokott önteni a vödörbe amikor cseréli, mert nem akarja félretenni a vizet állni hagyni. Alul meg sóder van.
2012. jan. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában sokkal több törődéssel, és kockázattal jár egy egy akváriumot lágyvizesre csinálni, mint hogy megérné.

A Neonoknak csak simán a tartásukhoz egyáltalán nem szükséges.

Ha mégis mindenképpen lágyítani akarod, nagyon figyelj az állandó vízminőségre. Ha ugyanis a keménységet megváltoztatod, változik a kémhatás is, és a ph ingadozást nagyon rosszul viselik a halak.

Ráadásul ha megpiszkálod a ph-t, annak van, hogy napokba telik stabilizálódni. Egy gyors részleges vízcserét sem tudsz gördülékenyen megcsinálni. Ezért a tapasztalatok levonása után úgy alakult ki, hogy vizet lágyítani csak olyanoknak szoktunk, amiknek föltétlenül muszáj, ill. ideiglenesen, szaporító medencében. Nagyságrendekkel többet jelent ugyanis egy állandó majdnem tökéletes vízminőség, mint ha a majdnem tökéletes, és a legjobb között ingadozna állandóan!!!


Hogy mivel lágyíthatod, attól függ, mennyi lágyvíz kell. Ha képes lennél Neonok miatt lágyítani, akkor gondolom olyan 70-100 liter körüli akváriumod van. (ha kisebb, inkább akváriumból vegyél nagyobbat, mint hogy lágyvízre költesz, az fontosabb) szóval ehhez kell vagy 10 liter hetente, szerintem sima ioncserélttel járnál a legjobban.

Nagyobb mennyiségben kevertágyas műgyantával tudsz lágyítani, és ha idővel áttérsz mondjuk a Diszkoszozásra, akkor megéri beruházni egy RO szűrőbe.

2012. jan. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak a szaporításukhoz kell. Én vörösneonokat tartok vitorlásokkal, és tök elvannak csapvízben. Lehet h a lágyítottban tovább élnének, illetve nem halnának meg a stressztől, ahogy nálam tették, de nem feltétlenül szükséges nekik.
2012. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!