Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lett fonalalgám?

Miért lett fonalalgám?

Figyelt kérdés

30 literes akvárium

3 törpe gömbhal

(a szűrést nem tudom, de az akváriumhoz volt, 1 éve bejáratott bacikkal, rendszeres karbantartással)

20 watt világítás, 10 óra

heti 2,5 ml Easy life profito

Vallisneria spirallis, anubias nana, riccia, nincs táptalaj

A fadarabról indult, azt hittem eleinte gomba vagy hasonló, mert új benne a fa

(a vízcsere múlthéten elmaradt, nem voltam itthon)


Én arra tippelnék, hogy a fény túl sok. Szerintetek? Ha csökkentem a fényt és kiszedegetem az algát, amennyire tudom, akkor eltűnik, vagy valami máson is változtatnom kéne?


2012. jan. 8. 23:27
 1/8 A kérdező kommentje:

ja, és ammónia és nitrit 0, nitrát 10-25 között

hőfok 24

2012. jan. 8. 23:30
 2/8 A kérdező kommentje:
a fáról hosszú csomóban lóg, a vallisnérián is van de az még nem hosszú, és a riccián kis van egy kevés
2012. jan. 8. 23:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jelent rosszat az az alga, de egy év sok idő egy ilyen kis akváriumnak. Ha van benne kavics, akkor szerintem szívd le csővel és mosd át forró vízzel. A fadarabot szedd ki és sikáld meg körömkefével. Az algát szedd le kézzel a növényekről, a fény időtartamát pedig csökkentsd 8 órára. Ezek után kicsit sűrűbben csinálj vízcseréket és szerintem így nem lesz algás.
2012. jan. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Szerintem sok a 10 óra, mert viszonylag erős világításod van. Csökkentsd le 8 órára, és nézd meg mi lesz akkor. Ha a növényeknek nem tetszik, akkor a szűrést kéne fejleszteni.
2012. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval a tápozás így jó? nem azzal van a hiba?


A fényt akkor csökkentem, meg kiszedem az algát. Mondjuk ha kicsit bátrabb lennék, a fán megtartanám, mert egyébként nem néz ki rajta rosszul :D


A vízcseréket pedig be szoktam tartani, heti 25%-ot, csak a múlt heti maradt el.


A szűrőt meg már terveztem régebben is fejleszteni. Szerintetek egy 190/568 (min/max) liter/órás elég lesz, vagy túl nagy, vagy lehetne még nagyobb?

2012. jan. 9. 11:34
 6/8 A kérdező kommentje:
amúgy a kiszedett algát megennék a törpeszívóharcsák? Mert van belőlük egy másik akváriumomban...
2012. jan. 9. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát mért nem raksz át oda 2db törpeszívóharcsát, aztán megnézed, hogy rányomulnak e :)
2012. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát voltak már a gömbikkel a harcsák, de talán a kis hely miatt, a gömbik őket sem hagyták nyugton.
2012. jan. 11. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!