Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan teszteljek és mit? Ez...

Hogyan teszteljek és mit? Ez a teszt jó?

Figyelt kérdés

[link]


Azért gondoltam ilyenre, mert ez legalább folyamatosan mutatja nekem a lényeget, mert van hogy sokszor elfelejtek tesztelni...


Milyen gyakran kell egyébként tesztelni? (most van itthon csík 6 in 1, meg csöpögtetős ammónia). Mik azok a paraméterek amik a legfontosabbak?


2012. jan. 9. 12:54
 1/4 Platypus ***** válasza:
Ez a teszttípus drága, pontatlan és fölösleges. Vízkeménységet és pH-t ajánlott hetente mérni, a vízcsere előtt, így tudod, ha változás történt a csapvízhez képest. A csapvizet pár havonta érdemes ellenőrizni, egy napos levegőn való állás után. Évszaktól és csapadéktól függően az is változik. Ammóniát új akváriumokban érdemes mérni az első hónapban, nitritet szintén, később csak akkor, ha valami probléma miatt erre gyanakszok. Nitrátot akkor érdemes figyelni, ha ritka vízcserét használsz, vagy kifejezetten növényes akváriumban gondolkodsz.
2012. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát... annyira nem drága... a csöpögtetős ammónia teszt drágább. De ha azt mondod pontatlan, akkor le is teszek róla. Köszönöm a választ.
2012. jan. 9. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Hol lehet kapni és mennyiért? :)
2012. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én amazonon néztem, azt hiszem. 10 dollár körül.
2012. jan. 11. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!