Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell egy akváriumot...

Hogyan kell egy akváriumot tisztítani? (még nincs halam csak szeretnék venni)

Figyelt kérdés
Mik kellenek hozzá?
2012. jan. 9. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Kell egy leszívócső.

Kell 3-4db új vödör.

Kell egy kis hal háló.

Nekem kell egy kisebb merítő edény is 2 literes körüli.


Az akváriumba:

apró kavics, növények, halak, lámpa, szűrő, vasfa, és ha nálad nincs 24 fok a lakásban, akkor egy automata fűtő sem árt.


Ha meg nem akarod a lámpát kapcsolgatni, akkor vegyél az Obiban egy napi mini időkapcsoló órát 700 Ft-ért.

2012. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi!:D
2012. jan. 10. 19:39
 3/4 A kérdező kommentje:
és azon belül ,hogy ezek kellenek hozzá hogyan kell takarítani?
2012. jan. 10. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazi takarításra nem kell gondolni. Ha nincs nagy algásodás, akkor elég 1-2 hetente leszívni slaggal a viz 10-30%-át és fetölteni 1-2 napig állatott csapvízzel (akvárium mérettől, szűréstől függően). Lehet kapni vízkezelő szert (pl sera aquatan), ezzel elég néhány órát állatni.

Nem árt néha aljzatporszívózni, és a szűrő (ha belső szűrő) szivacsát a leszívott akváriumvízben kinyomkodni, hogy el ne tömődjön. Én ezeket minden második vízcserénél szoktam.

Az algát az üvegfalról szoktam egy szivacs dörzsis részével letörölni, de lehet kapni algakaparót, vagy algamágnest is (sztem felesleges).

Az egész takarítási hadművelet, ha jól begyakorlod kb 10 perc 2 hetente.

2012. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!