Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe tarisznyarák?

Törpe tarisznyarák?

Figyelt kérdés

Most vettem egy törpe tarisznyarákot.Amint betettem elkezdte csipkedni a halakat.Ez normális?Én azt olvastan,hogy növény és dögevő.


Másik kérdés: Tettem be neki egy hungarocell darabot(kiülőnek) de nem akar ráülni.Rá fog ülni valaha?


2012. jan. 9. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Akvaterrárium való neki, de minimum szükségük lesz nagy kőre, vagy fára, amin kimászhatnak a vízből és kényelmesen üldögéhetnek a tetején. Ne legyen tele töltve a tartály vízzel, mert úgy kb 3 hét alatt megfulladnak. Szeretnek kint üldögélni, kint mászkálni és napozni is. Ha a száraz részre is rakunk homokot, abba is elássák magukat néha. Növénynek a vízben Jávai moha, hogy beüljön a közepébe és megegye azt, de az mivel gyorsan nő, így nem fog elfogyni.

Az egyéb növényeket is szeretik megvagdalni a kis ollojukkal, úgyhogy azt annyira nem érdemes melléjük rakni.


Szükséged lesz egy tetőre, mert szeretnek kimászni a kis csirkefogók. Vagy ha nincs tető, akkor legalább 10-12 centi magas száraz rész legyen felül és ne lógjon ki semmilyen kábel, mert a rákok felmásznak a szűrő drótján, és kiszaladnak az akváriumból, és futnak a földön.


Szívesebben élnek keményebb a vízben, és kijönnek só nélkül is, de úgy tűnik, hogy nem olyan jól.

Adjunk hozzá egy csipet sót. A tengeri só lehet hogy jobb, mint a sima. Kerüld a konyhasót.


A rák leszed apró fadarabokat, rostokat, és megeszi ezért kell neki egy vasfa is.


Etetés: Egy darab zöld babot, halat, tenger gyümölcseit is lehet adni neki kétszer egy héten, vagy osztrigaivadékot és salátát. Továbbá, esznek uborkát, salátát, paradicsomot, csigát (kis mennyiségben) és még sok más dolgot. Bármit is találnak, igyekeznek enni, de kapható részükre száraz rákkaja, Tubifex, Cyclops, Tetra Bloodworm Mix...stb.Összerakható a legtöbb közepes méretű békés hal közösséggel, pl dániókkal és egyéb gyorsan úszó hallal, de kerüljük a fátyolos uszonyú halakat mint pl a betta, a lassú mozgású halakat, és a fenéklakó halakat.

2012. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tartható együtt halakkal, azért sem mert vannak halak akik vedlésnél piszkálják. Másrészt nem dögevők. Vagyis csak annyira mint általában a halak nagy része.
2012. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tud kimászni egy vacak hungarocell darabra. Így meg is fog fulladni 2-3 hét alatt. Etetni sem fogod tudni mert a halak hamarabb rácuppannak a kajára mint a rák. Tapasztalatból mondom, szóval nem csak könyvből olvastam. Mivel nem tudod normálisan etetni felélénkül benne a vadász ösztön. ( halat fog enni ) Szüksége van tiszta szűrt vízre, Fűtőre, növényzetre, kőre, és homokra amiben kaparhat, áshat, stb... Szüksége van társaságra hogy ne forduljon be, szóval nem tanácsos egyedül tartani. Viszont ha ketten vannak akkor megeshet hogy harcolnak picit. Olyan aqva terráriumot kell csinálni nekik, amiben mindkettőjüknek van elég helyük. Nem kis vállalkozás.
2012. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy vasfát állítva, azon majd kimászik.
2012. jan. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igazából tehetsz mellé akár élő növényt is én nekem 3 db törpe tarisznyám van vettem a diszhal kereskedésben egy növényt amelynek jó nagy gyökere van és azt eszik nagyon rá kaptak ne tudom milyen növény de 1200 ft volt :D ugyhogy nem muszáj a vasfa teszel be nagyobb követ vagy egy nagyobb mü növényt és 1 kiülő re vezessen az is jó esetleg gömb moha amit eszik is és rá ül az enyémek speciel gurgatják folyamatosan meg rajta ücsörögnek
2014. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Amúgy mennyibe kerultek a rákok?
2019. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!