Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek öngyilkos merénylő...

Szerintetek öngyilkos merénylő volt? És több féle baltahasú lazac egy klánba csatlakozik? Vagy külön utakon járnak?

Figyelt kérdés

4 baltasú lazacom volt,fekete fedős teljes settes akváriumom van, belül plusba egy üveglap van vágva h ne csapja fel vizet a neon csőre, 2 oldalán 4-5 cm ahol nem éri üveg, m eg középen. Egyszer hallottam ahol kaját beszórom ott kiugrott a baltahasú, de rögtön vissza is esett.

Ma reggel azt vettem észre h csak 3 baltahasúm van meg, tegnap éjjel 4kor még megvolt! kerestem tetemet semmi, lementem a lépcsőházba és ott volt!:'((( hátul szellőztető részen tudjátok, ahol kábelt is tetőn kitudjátok engedni azon 6-7 cm hosszú 2 cm széles résen, kiugrott, ennek 1 % esélye van, most kis hálót tettem oda, de hihetetlen:((( hihetetlen, máshogy nem kerülhetett ki az akváriumból hiszen tetőt van rajta + üveglap is..


2012. jan. 11. 20:28
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az akváriumom.. tető alatt +ba van egy üveglap.. csak középen egy ki rész van kivágva az üveglapból ahol kaját beszórom.. meg 2 oldalán nem éri teljesen át, de WTF ebből így kijutni,, sógorom most hívott, neki meg guppija ugrott ki, szintén ugyan ilyen akváriumból, kész vicc..


Tényleg nem lett levéve fedő meg semmi..



Pótolni fogom 4 volt 3 maradt, veszek 2 darabot, láttam pesten az egyik halasnál, 2 fajtája ennek baltahasúnak,dárda halnak nagyon hasonlít egymásra, megnéztem nekem dárda hasújaim vannak, nem tudom pestiek ugyan úgy néznek ki mint enyéim csak kicist kisebbek.. de annyiban különbözik e nnek 2 faja.. dárda halnak annak fent kis halvány csík van meg fent hátánál zöldes színű..


azért mondom hogyha veszek, esetleg az a 2 baltahasúnak más fajtájába tartozik, h összemelegednek-e?

2012. jan. 11. 20:35
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


nekem nem ilyen van, ha nem amit pont leírásba ír..


A baltahasú lazac háta egyenes, a hasi rész ívelt, teste oldalról lapított. Testformája egy balta fejére emlékeztet, innen is kapta a nevét. A mellúszók átlátszóak és hosszuk a test 1/3-át is elérheti, és ha kiugranak a vízből könnyen 3 méter messze is elrepülhetnek a kifeszített mellúszóik segítségével. A test alapszíne ezüstös, a háti részen zöldes barna. A szája kicsi és felső állású. Testén egy fekete vízszintes vonal húzódik a kopoltyúfedőtől a farok tövéig. A szekercelazacot gyakran összetévesztik az ezüst dárdahallal (Thoracocharax stellatus), mert nagyon hasonló a kinézetük, de az utóbbi nagyobbra nő meg (kb. 8-10 cm), és testén nem látszik élesen elkülönülve a vízszintes fekete csík.

2012. jan. 11. 20:38
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

nekem ilyen van, nem nagyon látszik élesen a csík, ezeknek ívesebb az izmos balta része..

2012. jan. 11. 20:42
 4/6 bamboochatheone ***** válasza:
Forever Alone.
2012. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még nem tartottam baltahasút, de ha ugrálós halat tartasz, az esély megvan rá, hogy bármilyen kis résen kirepüljön.

Gondolom éppen ott ugrott egyet a rés alatt, utána meg még vergődött egy sort, közben elindult keresni egy tavat magának és a lépcsőházig jutott. Gondolom ő sem így tervezte. Lehet azt hitte ha kiugrik a résen, egyből átkerül egy nagy tóba :)

2012. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hattalmas formák, imádom őket, gondolkodom h vegye 3 csíkosat mellé, azok kisebbek de szebbek, vagy 2 ilyet amilyen van, nem tudom h összeállnak és hogy kijönnek -e egymással.. már megcsináltam, tuti nem tudnak kiugrálni..:D
2012. jan. 12. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!