Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért viselkedik furcsán a...

Roland2525 kérdése:

Miért viselkedik furcsán a Red cherry garnélám? Egyfolytában legyezi magát mintha petéi volnának, de nem látok petéket. Mi lehet s gond?

Figyelt kérdés
Néha megvadul és körbe körbe úszik az üvegbe ütközve. Az egyik eladó azt mondta, hogy férges és gyógyszert is adott hozzá, de egy másik meg azt mondta, hogy soha nem hallott ilyenről, hogy férges lehetne a garnéla. Nem akarnám ok nélkül begyógyszerezni.
2012. jan. 11. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A hímek néha meghülyülnek. Ez hím? Mert akkor semmi baj. Akkor szoktak így megzizzenni, harájuk jön a párzás. Még én sem hallottam garnéla férgességről. De lehet penész, valami más gomba, baci, amitől "viszket". De sztem ettől vedléskor megszabadul.
2012. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
Van garnélaférgesség, de ez még közel sem biztos, hogy az. Olyankor kis fehér mozgó izéket kéne látnod időnként a garnélák orrán. A garnélák mellett a férgek irtására nagyon kevés biztonségos szer van, neked mit adott az eladó? Mert a legtöbb a féreggel együtt garnélát is irt.
2012. jan. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem hím, hanem nőstény. Azért gondoltam, hogy petés, de nem látni petéket egyáltalán. Az a gond, hogy már teljesen kifejlett, így nem tudom, hogy fog e vedleni még. Már napok óta tart neki, de a három közül csak az egyik csinálja. Úgy kaptam a szert, hogy planária ellen és egyéb garnéla élősködőkre.
2012. jan. 12. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!