Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet ilyen "cápákat" kapni?

Lehet ilyen "cápákat" kapni?

Figyelt kérdés

[link]

Szóval itt rengeteg féle-fajta van. Lehet kisállatboltban ilyen halakat venni? Legális ez? Ha igen, mekkora akvárium kell neki? Mennyit/mit eszik?

Nagyon szeretnék egy ilyen, vagy akár ilyesmi halat,cápát.Kérlek írjatok!



2012. jan. 12. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem lehet..nekünk és a tanáromnak is voltak cápáink vagyis legalább ahhoz hasonló halak....csak boltba mennék ami van a közeledben , megkérdezném hogy lesz-e , :)
2012. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
jah amúgy van algaevő (annak is kell tabletta) meg van mindenevő annak meg vehetsz szárított vizi bolhát vagy lemezes haltápot . kisállat kereskedésben megtalálod..víz kell neki bele lélegeztető és vízmelegítő
2012. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, kisállat boltban százával árulják, mikor az oceanáriumba érkező cápák is hír értékűek.

Többezer liter víz kell nekik, természetesen halat esznek, sokat.

Ha van rá néhány millió forintod, mondjuk olyan 5-10, akkor nyugodtan elkezdheted tanulmányozni a témát.

2012. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk a cápa nem hal.

Ha cápához hasonló halat szeretnél, az a cápamárna vagy a cápaharcsa. Egyiknek 300, másiknak 800 liter víz kell. Ez sem 10 forint, de ha érdekel a téma, kezdj el olvasgatni.

Mennyid lenne rá?

2012. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Még azt szertném, (mivel anyu az miatt aggódik, hogy lesz tisztítva) hogy lehet venni az akvariumába ilyen "tisztítót" ? Meg mekkora akvarium kellene kb. hogy mennyit tegyek félre...
2012. jan. 12. 19:42
 6/12 Platypus ***** válasza:
Szerintem nézz utána az epaulett cápának. "Csak" egy méter, így a számára szükséges akvárium tengeri léptékben nem számít extrém drágának. Még így is egy autó ára, de azért már van, aki megengedheti magának.
2012. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, elnézést. Látom hogy még 2 válasz érkezett. Nos én kifejezetten ilyen "cápára hasonlítót" szeretnék!
2012. jan. 12. 19:44
 8/12 anonim ***** válasza:
jahhh én nem erre a nagyokra gondolok hanem csak akváriumi díszhalakra...:) bocsi
2012. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem kifejezetten tetszik a Mustelus mustelus. Erre a fajtára konkrétan hogy kéne felkészülni?
2012. jan. 12. 19:47
 10/12 anonim ***** válasza:

De te igazi cápákat mutogatsz, nem hasonlító halakat. Ezekre milliós tételekkel kell felkészülni, nem hiszem, hogy anyu örülne.


Ezt ajánlom inkább:

[link]

Neki egy akvárium kijön mondjuk 50-100 ezer forintból.

Vagy ő:

[link]

Neki mondjuk 100-200ezer, mert ez már 800 liter.

De előtte olvass ki 1-2 akvarisztikával foglalkozó könyvet.

2012. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!