Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumomba,...

112 literes akváriumomba, heti 2x szedek le 20 liter vizet,3 naponta szedem a víz 20%át kb? Nem baj nem?

Figyelt kérdés
algásodás miatt csinálom! annyira nem para, nem lesz hirtelen sok levéve, heti 1szer szednék le 40% az sok lenne, ezért heti 2szer de 20%-ot, teszek bele sera vízelőkészítőt, nem fogom várni órákat, kérdésen az lenne hogy 100 milis kiszerelés 400 liter vízhez van, 100 literhez kell 25 mili, 20 literhez 5 mili, 20 litert szedek le 3 naponta vödrön jelölve van a 10 liter! leengedem először 10 litert, bele a vízelőkészítő, aztán a másik 10 litert, abba meg maradékot, de rögtön öntöm is akváriumba, vízelőkészítőt ha beletette ma vödörbe, nem kell várni vele semennyit nem?
2012. jan. 13. 02:38
1 2
 1/12 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem 20%-ot bőven elég hetente egyszer cserélni.Egy kicsit azért a vízelőkészítővel is érdemes várni, kb 5-10 percet, közben néhányszor keverd meg.
2012. jan. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jó így, kellhet a 40%, ha algásodás van. Az is jó, hogy több részletre osztod.

Az egyetlen hiba, hogy azonnal beöntöd a vizet. A vízelőkészítő csak egy dolog, viszont a hőmérséklet kiegyenlítődését meg kellene várni. Én azt javaslom, hogy 2-3 órát azért várj vele. Mondjuk én inkább pihentetném olyan 12 órát, akkor előkészítőre sem kell költeni és szerintem biztonságosabb, de te tudod.

2012. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Keverd el jól a vödörben a vízelőkészítőt és várj 10 percet, csak utána öntsd be, nehogy embóliát kapjanak a halak.


Mondjuk ha tudod csinálni pont jóra a víz hőmérsékletét, az nem lenne egy hátrány. Szerintem a kezeddel érzed. Hát ne jéghideg vizet engedj a vödörbe, hanem kb olyat mint ami az akváriumban van.

2012. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindig olyat szoktam, úgyis akarok venni még 2-3 vödröt ,akk majd várok vele 15 percet:)
2012. jan. 13. 11:29
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ahány ház annyi szokás.:D Ha algásodás van, akkor én első sorban a világítást, a halnépességet, a növényzet hiányát, az elégtelen szűrést, valamint a takarítás hiányosságait,az etetés mértékét, tartanám fontosnak ellenőrizni.A megemelt vízcsere szerintem csak tűzoltásnak jó, de magát a problémát nem fogja megoldani, legalábbis hosszútávon, nem.Egy jól beállított akváriumnak nem szabad látványosan algásodnia.SN.
2012. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
növény sok van, de még veszek, világítás is cserére került, 1 cső, másik hnap, napi 16-18 órát világítok, azt is vissza veszem... nincs túl népesítve... halak mellett van redy cherry garnéla, amano garynél, 20 red, 10 ami, 5 törpe karmos béka, 6 zebra csiga.. redek szapordonak is 2-3 kicsi megamarad 1 alomból.. sok jávaim van..
2012. jan. 16. 16:39
 7/12 A kérdező kommentje:
ezen felül van, 9 neon, 6 kuli, 2 méz gurámi, 6 baltahasú lazac... na most kulik nem sok vizet zavarnak.. baltahasúak fent vannak víz tetején.. kb. egész tér a neonoké..
2012. jan. 16. 16:41
 8/12 A kérdező kommentje:
aksi szép tiszta mindig.. élő kaját kapnak mostanában... tubifex, artémia, bolha, fehér szúnyog lárva, mind élő! meg beodbok fél spiriluna tabit azt is szeretik majszolni karmosok meg kulik.. meg uborkát salit mindent..
2012. jan. 16. 16:47
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Igen, azt jól teszed, ha minőségében javítod a fényt és visszaveszel az időből.A növényesítés is jó terv.A karmosokkal viszont gondod lehet idővel, rá fognak mozdulni a garnélákra.
2012. jan. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

áh...rámozdultak az elején... de garik mire a karmi észbe kapott elslisszöltek.. most meg már rá se bagózik a karmos... ott előtte rajoskodik a garnéla, és nem bántja..

egyik nap már előjött egy kis növendék, és legnagyobb kifejlett 3-4 centis karmos volt mellette, mondom ez para, itt gari farkas szemet néz halállal.. de még rá se rabolt..:D

2012. jan. 17. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!