Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a serpalazacomna...

Mi baja lehet a serpalazacomnak? Dülledt szem

Figyelt kérdés
az egyik szeme kicsit ki van dülledve, meg ilyen szürkés homályos a színe. mi lehet a baja? hogy kezeljem ha szükséges. fertőző?
2012. jan. 13. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínű szemkidülledés. Sok minden okozhatja, lehet csak úgy spontán is - ilyenkor magától elmúlik. Okozhatja még minden más is (baci, vírus, parazita) éppen ezért kezelni nem nagyon lehet. Általában nem ragályos. A vízminőséget ellenőrizd és javítsd ha szükséges.
2012. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja és még annyi, hogy nincs rossz közérzete? Eszik rendesen stb? Mert ezek is a szemkidülledés tünete.
2012. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
normálisan viselkedik. semmi baja.eszik is
2012. jan. 13. 16:35
 4/9 anonim ***** válasza:

A pikkelyei nem állnak el? (mint egy fenyőtoboz) Mert a szem kidülledés lehet a hasvízkór jele is, bár az is étvágytalansággal jár, és akkor mind két szeme kidülled. De én erről a két lehetőségről tudok csak.


Figyeld meg, ha eszik rendesen lehet, hogy csak úgy spontán dülledt ki a szeme, ahogy írtam, és akkor majd el is múlik. De azért egy vízteszt így sem ártana. Milyenek az értékek?

2012. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt szemkidülledés az egyik serpámnál. Elég sokáig húzta, hol jobban volt, hol meg nagyon durván nézett ki: szinte kiugrottak a szemei, a kopoltyúi szétálltak, a kopoltyúi közül pedig egy ér dudoroditt ki. Kezeltem én mindennel(nem egyszerre), de nem lett jobb. Végül már nem tudtam tovább nézni, és átsegítettem a nehezén:( Ami a lényeg: semmilyen más halam (a többi serpa sem) nem mutatta a tüneteket, így valószínűsítettem, hogy valami fejlődési rendellenesség lehetett.
2012. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászóló: az, hogy a többi nem lett beteg, nem azt jelenti, hogy az az egy beteg genetikailag volt hibás.


A legtöbb betegség okozója (vírus, baci, parazita) alapból a vízben vagy az állatban van, csak nem jön elő. Így ha egy hal legyengül, akkor jön csak elő és ezért van, hogy csak egy hal hullik el, nem az egész akvárium.

2012. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
más baja nincs. pikkelyei is normálisak. az értékek nemtom milyenek
2012. jan. 14. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért is mondtam, hogy valószínűsítettem a genetikai rendellenességet, mert mindig is olyan volt. Persze igazad van, lehetett parazita is.
2012. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat
2012. jan. 16. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!