Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartható aranyhalak melett...

Darkkingdom kérdése:

Tartható aranyhalak melett Betta (Sziámi harcos)?

Figyelt kérdés
Van egy 230literes akváriumom!Egyenlőre még csak 2 aranyhal van benne,mert ilyen hidegvizi halakat szeretnék(nem tudom a betta bírja-e a hidegebb vizet!Hidegebb viz alatt 15-20 fokot értek),nem sokat lehet hogy csak aranyhal marad,de tarthatok melette Betta-t?megtépné őket vagy ellennének?
2012. jan. 14. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem!
2012. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyrészt mert az aranyhal széttépné a bettát, másfelől pedig aranyhalnak 23 fok a maximum, Bettának pedig 26 fok a minimum.

Pont be lehet lőni, hogy mindkettő szenvedjen;)

2012. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ohh értem,akkor ez így kilőve,köszönöm!
2012. jan. 14. 15:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg milyen,szép vagy legalább is hasonló halat ajánlanátok mellé ami hidegvizi és ellennének együtt?
2012. jan. 14. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy habitusra mennyire viselnék-e el egymást, de igényeket tekintve a paradicsomhal jó választás lehet.
2012. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azzal én is szemeztem már,de ahelyi kisállatos azt mondta hogy lehet megtépni az aranyhalakat!
2012. jan. 14. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Aranyhalas akváriumba nemigazán szokás más fajta halat rakni, én úgy tudom. A legtöbb díszhal mind trópusi, és melegebb vizet igényel (vagy apróbb termetük miatt elpusztítanák őket). Szerintem vegyél még 2 aranyhalat, és próbáld meg dúsan benövényesíteni az akváriumot, az úgy jól mutatna.
2012. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket,valószínűleg megfogadoma tanácsokat,de leginkább azt ugye hogy nem lessz inkább még aranyhal és annyi :) Köszönöm!
2012. jan. 14. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!