Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen érzés volt amikor...

Milyen érzés volt amikor először szült/ikrázott egy halad?

Figyelt kérdés
milyen hal volt, külön tetted-e és mennyi maradt az ivadékokból és mennyi érte el azt a kort és méretet amikor már fajtársai közé lehetett engedni?
2012. jan. 15. 07:48
 1/5 Bán Máté ***** válasza:
100%
Az érzés csodálatos.Nekem betták pároztak egy sötétkék hím és egy piros nőstény.Eredtileg 15 kicsi kelt ki ebből megmaradt 9db 5 hím és 4 nőstény melyek felnőttek és eladtam őket.
2012. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
Csodás. Zebrasügerek voltak.Először boldogan lestem és vártam mi lesz belőle. Aztán a picik felnőttek és a szülők ketgetni kezdték őket az egész akváriumban. Külön kellett szedni őket, a piciket egy halas se vette be még ingyen se. Aztán a szülők megint ikráztak. És megint. Végül már nem vettem ki a piciket,nem volt hová, már a felmosóvödörben is sügér volt, és a nagyok megölték őket. Az már szörnyű volt. Végül találtam valakit, aki befogadta az összeset.
2012. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam guppik szültek még teljesen gyermekkoromban, nem is emlékszem, hány éves lehettem. Külön volt véve az anya egy kis 15 literesbe, ami egy plexivel ketté volt választva. Azt még apával furkáltuk át, hogy ott átférjenek a kicsik, de az anya nem. Éppen tévéztünk egy este, a kis akit pedig világította egy asztali lámpa. Na akkor kezdődött, nézte a kis család együtt :) Meghatározó élmény volt.

Hogy a kicsikkel mi történt, arra viszont már nem emlékszem sajnos.

2012. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 20-éve(még gyerek koromban) volt az első,természetesen guppi:)Kevéske zsebpénzemből vettem egy párt,amiből a hím másnapra kifingott:( (a zseniális körülmények miatt)Teljesen magam alatt voltam,de nem tudtam beruházni másikra.Halasbolt sem volt a környéken.Erre egy hét múlva a nőstény ellett vagy húsz guppit:)Mivel 150-literes aksiban voltak,mert apám vitis akváriumát örököltem meg,szinte mind felnőtt.Tíz évig nem volt gondom halakra,mindíg volt utánpótlás:)persze sok torz is ami a beltenyészet eredménye:)(Embereknél is előfordult már a történelembe):
2012. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 akva apor ***** válasza:
100%
Nekem is guppi volt bár nem sikerült nem is akartam.Nem volt semmi ahová tegyem a terhes szülőt.Meghalt az anya és az ivadékokat megették a xifóim.Én csak az anyát sajnáltam.Most fogtam neki a guppi tenyésztésbe eddig 3 ivadék (az első2 1 anyátol ki belehalt,az 1 pedig a mostani új anyától van).Csodás élmény violt,hogy felnevelhettem az első 2-őt és most a 3.-at nevelem. AZ első kettő pont egy pár lett de nem fogok beltenyészteni mivel még van egy hímem is így most van egy pár(a picik)egy hím,és a nőstény pedig szül (jelenleg)
2012. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!