Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriummal kezdjem?...

Mekkora akváriummal kezdjem? És mennyiböl jönne ki kb?

Figyelt kérdés

Nincs rá túl sok pénzem azt olvastam hogy minimum 50-60 literes kell.Használt szüröt érdemes venni mert jóval olcsóbb.Amúgy BlackMollyt guppit meg ilyeneket szeretnék.Mennyiböl jönne ki?

és a fénycsöves világitást hogy lehet megoldani és mennyiért az akváriumba?

Elöre is köszönöm!


2012. jan. 15. 14:31
 1/4 anonim válasza:

Én a helyedben A jofogas.hu n néznék körül én ott vettem egy 200 literes akváriumot kompletten mindennel együtt 25,000 Ft ért. Amúgy szerintem olyan 30,000-35,000 Ft ből jönnél ki.

Ezért inkább használt akit vegyél.

2012. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan tetőt érdemes venni, amibe már be van építve a világítás. És ha spórolni akarsz, akkor mindent használtan érdemes megvenni. Az akvarista.hu-n is érdemes szétnézni, ki lehet fogni jó dolgokat.

Ha 50-60 litereset akarsz, a back mollykat azonnal el is felejtheted. Dupla ekkora mérettől tarthatók.

Az egyedüli, amin nem szabad spórolni, az a szűrés. Jól nézd meg a szűrőt, amit megveszel. 6-7 -szeres óránkénti vízforgatása legyen, mint amekkora az akvárium térfogata.

2012. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vegyél egy használt 70 lityósat+egy olyan 500l/h-s szűrőt+

egy 75w-os fűtőt + egy világítás olyan 100w-os erősségű (ezt nem tom hogy-hogy lehetne megoldani olcsón.. de lehet h haszáltan találsz)

ebbe fekete bazaltzúzalékot+vmi táptalaj(oda ahova növényeket raksz)+néhány nagyobb követ vagy vasfát/mangrove-t

növények:

-anubias barteri

-anubias nana

-gömbmoha

-jávai moha

-lándzsás vízipáfrány

-valiznéria

itt nézelődj: [link]

halak:

-neonhal(kék)

-endler/szvárványos guppi

-betta

-törpegurámi

-fehérfoltos pontylazac

-zöld pontylazac

-rézlazac

-razbórafajták

stbstb

itt nézelődj: [link]

aztán rakhatnál bele még csigát/garnélát

[link] gerinctelenek.php

remélem segítettem:)

[link]

[link]

2012. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyu az akvárium nem drága. Ha van fogalmad a dolgokról, van lehetőséged bemenni több boltba is, és tényleg utánajárni mindennek, Még itt a neten is! 20-25 Ezer ből kilehet hozni egy akváriumot.
2012. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!