Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítene valaki?

Hal! kérdése:

Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Szeretném ha valaki lenne olyan jószívű, hogy leírna nekem egy összeállítást arról, hogy a 200 les aksimba, milyen növényeket, milyen mennyiségbe, milyen talajt, és dekorációt tegyek. A világításban is segíthetne valaki! Azzal van a bajom, hogy nem tudom melyik növény melyikkel illik össze. A talajnak sötétnek és nem élesnek kéne lennie.

Nagy tervem ugyan is az, hogy nem egy természetes akváriumot rakok össze, hanem egy olyan világot, amit már elöntött az árvíz és a halak az emberek volt életterében éldegélnek. Az akváriumban egy régimódi szoba hangulatát kelteném, vagy valami ilyesmi. Ehhez kellenének a növények és a talaj. Köszönöm! (Nem szeretnék semmilyen az ötletemmel szembeni negatív válaszokat kapni.)


2012. jan. 15. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Őskori Barbie szekrényeket akarsz beletenni, és befuttatni mohával? vagy hogy akarod régimódi szoba hangulatát kelteni?
2012. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából, nem tudom, hogy ezt most rossz indulatból vagy normálisan kérdezted e, de ha már itt tartunk akkor elmondom, hogy Francia stílusú szoba lenne, (csíkos tapétaszerűháttér) régimódi kanapé és tv dekorral, amit befutattni mondjuk jávai mohával. a talajra meg valami fekete köveket, laminált hatású padlóval párosítva.
2012. jan. 15. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ötlet tetszik, így elsőre. De amúgy probléma vele, h:

- Mennyire fogja stresszelni a halakat ez a dekor?

- Hogy csinálsz mini TV-t meg mini berendezést? Mindenre speckó festék kell, csak szilikonnal ragaszthatsz, Barbie-bútorból tutira oldódnak ki rossz dolgok a vízbe.

- Szép lesz ez?

2012. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó, a háttár oké, de kanapét honnan szerzel?

Lehet arról a festék beleoldódik a vízbe és minden megdöglik benne. Ez nem jó ötlet. Ha nyers fából van, akkor is valszeg ragasztott, és a vízben szét fog esni.


Akkor inkább maga a háttér legyen egy régimódi szoba, egy kép amit keresel neten és megcsinálod photoshopban pont jó méretre, elviszed egy digitális nyomdába, aztán kinyomtatják neked öntapadós műanyag fóliára. Azt mögé teszed az akvárium mögé.


Az akváriumba pedig raksz fekete bazaltot talajnak és vasfákra kötözöl jávai mohákat, és akkor mondjuk az lesz a kert, vagy az erkély a szoba előtt.

2012. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából lehet kapni sokféle akváriumba való dekor cuccot is, de éppen pont kanapét nem láttam még. Ilyenek szoktak lenni, hogy kis hajó, amiben benne ül egy csontváz, vagy egy féllábú tengerész..
2012. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nincs túl nagy választék

[link]

nekem nem tetszik egyik sem :/

[link]

2012. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

Kéne legalább 75W fény a kisebb fényigényű növényeknek. Az ideális kombináció két 865-ös háromsávos (nem akvarisztikai) fénycső és egy rózsaszín növényes, például hagen flora glo. De két erősebb fénycsövet is választhatsz. A több fény csak előny, de drágábbra jön ki.


A talaj lehet aprószemű bazalt, létezik belőle homok finomságú ami megfelel a talajtúró halaknak.


Ez egy jó szűrő lenne hozzá(olcsó típus az adott teljesítményen): [link]


Néhány növény, amit érdemes kipróbálni: Anubias barteri, nana és coffefolia; Bolbitis; Microsorum, Cryptocoryne fajok, mohák, gömbalga.


Nekem alapvetően tetszenek az ilyen tematikus akváriumok, csak marha nehéz úgy megcsinálni, hogy a halaknak is jó legyen.


[link]

[link]

2012. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A téglás nem tetszik, de a tehenes az poén.
2012. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy régimódi szobát, beázott falakkal, háttérképnek:

[link]

2012. jan. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!