Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem fog megdögleni a neonhal,...

Nem fog megdögleni a neonhal, ha egy 2 literes gömbakváriumba, fűtőszál nélkül 2 halat rakok bele? Lécci ne azt mondjátok, hogy szerintem nem vagy igen, hanem kitapasztalt választ írjatok!

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

2 ponton sérted vele az állatvédelmi törvényeket és biztos hogy meg fog dögleni ahogy te fogalmazol mert a neon rajhal és minimum 70 liter kell neki és abba 8 db.

szűrőt akarsz bele rakni? 2 liter hőmérsékletét nem lehet megtartani ingadozás nélkül és a biológiai egyensúly sem alakul ki benne.

még majdnem növényesnek is kicsi

sírva könyörgök neked hogy ne tarts halat 30 liter alatt.

olvasgass akvarista.hu-n és ha eleget tanultál csak akkor kezd akvarisztikával foglalkozni.

2012. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem aki képes volt személyesen kitapasztalni ezt, az inkább bújjon el a föld alá szégyenében mert ez az állatkínzás egyik különösen gusztustalan fajtája. Nem az a kérdés, hogy megdöglik-e, hanem hogy mennyi idő után. Ha ritka szerencsétlenül hozza össze valaki, akkor akár 1-2 napon belül is feladja a hal. Rosszabb esetben hetekig szenved az ammóniamérgezéstől mielőtt feldobja az uszonyt.
2012. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ember egy liftbe bezárva tovább él, mint a hal egy olyan kis tálban.
2012. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen tapasztalata nincs senkinek, mert ilyet csinálni nem jutna eszükbe. 2l-es akváriumban semelyik hal sem húzza sokáig. Maximum egy-két hólyagcsiga.
2012. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért nekem az eladós (szakértő) azt mondta,hogy elég a 10 literes!!Többet nem mondott!!
2012. jan. 20. 18:02
 6/8 anonim válasza:

2 literes akvárium szerintem nem is létezik még gömb aksiba se :D :D :D

esetleg ha fog 1 2 literes colas palackot :D

de egyértelmű h ilyen picibe ne tegyél semmit se

te se szívesen laknál 2 négyzetméteres lyukban

:)

2012. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én most segítőkész szándékkal válaszolok neked a saját és a halaid érdekében is.

először is attól hogy halakkal dolgozik az eladó nem ért hozzá, mert csak el akarja neked adni amit kinéztél magadnak, ellenben itt segítőkész szándékkal válaszolnak.

mint már írták állatvédelmi törvény van arról hogy nem tarthatsz 30 liter alatt és gömbakváriumban gerinces halat.

ha neonhalat szeretnél annak kell kb 70 liter.

itt van az igénye: [link] (itt más hal igényeit is megnézheted.)

ha nem szeretnél ekkora akváriumot akkor tarts endler guppit annak elég a 30 liter is, de kezdőnek ajánlott legalább 50 liter mert azt könnyebb fenntartani.

kell az akváriumba szűrő, fűtőszál(automata jobb) és világítás mg élő növény.

[link]

ezt olvasd el nagyon hasznos olvasmány és sokat tanulhatsz belőle, továbbá ajánlom neke hogy regisztrálj fel az oldalra mert sok hasznos dolgot olvashatsz.

NAGYON FONTOS HOGY A BOLTBA ÚGY MENJ BE HOGY TUDOD HOGY MIT AKARSZ ÉS NE HAGYD MAGAD LEBESZÉLNI MERT ÁTVÁGNAK AHOGY TUDNAK. nekik mind1 hogy meghalnak-e a halaid mert úgy is hozzájuk mész vissza halat venni.

most ennyi jut eszembe, de ha kérdésed van akkor kérdezz nyugodtan akár tőlem üzenetben akár egy új kérdésben itt.

remélem jobb belátásra bírtalak és tudtam segíteni.

üdv és sok szerencsét

2012. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez az amit olvass el: [link]

endler guppi igénye: [link]

2012. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!