Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a ledes világítás megfelelő...

Cerberosz kérdése:

Ez a ledes világítás megfelelő lenne növényes akváriumba? Milyen fényigényű növényeket telepíthetnék?

Figyelt kérdés

a kérdés adott:) ezekről lenne szó,

[link]

[link]

[link]


2012. jan. 17. 20:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nagyon gyenge, a legfölső is csak 14 Wattos.

Hagyd a fenébe a ledeket.


Egy ilyen kompakt izzós sokkal jobb, mert ez 26 Wattos, azaz több fény, több lux, szebben nőnek alatta a növények és ez egy 50 literes akváriumhoz elegendő:

[link]

Az izzó alá lehet tenni a fényigényes növényeket, arrébb a sarkokba pedig az árnyéktűrő növényeket.

2012. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ehh. Azért az elsőnél a 3000 Lux egyáltalán nem gyenge. Nem nagyon értek hozzájuk, ezért nem is nagyon szeretnék hozzászólni, de szerintem van bennük lehetőség.
2012. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

3000 Lux, áh az kamu. A 36 wattos duluxnak van annyi és az 5x erősebben világít.


Az első ledest az Aqua depóban meg lehet tekinteni, hogy törpe sagittariát növesztenek alatta, azt is biztos csak úgy hogy agyontápozzák, hát nem tudom hogy marad meg alatta. Ránézésre nagyon gyenge fénynek láttam.

2012. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Balra a neonos akváriumban?
2012. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Igen balra, az íves akváriumban. Már lecserélték neonra? Akkor ők is rájöttek hogy gyenge :D

Kb féléve jártam ott, de akkor még pont egy ilyen ledes lámpa volt rajta, csak nem így hosszába, asszem keresztbe:

[link]

Néztem hogy miket lehet rajta nyomogatni, és kérdeztem, hogy lehet e egyszerre benyomni a pirosat és a fehéret, de úgy emlékszem azt mondták, hogy nem. És ezt így nem és értettem, hogy akkor ez mire jó.

2012. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

"nem is értettem"


Aztán fene tudja, már nem biztos hogy úgy volt, mert a többi lámpát is néztem, azokban meg volt kék fény és ott az éjszakai világítás akart lenni. Lehet hogy annál nem lehetett mindent bekapcsolni egyszerre. Na de mindegy, engem nem győzött meg a ledes lámpa. Persze jól nézett ki, de csak ennyi.

2012. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

1W LED-nek kb. dupla a hatásfoka, mint 1W T5-ös fénycsőnek és kb. 3x-os a hatásfoka, mint 1W Kompakt fénycsőnek.


Nekünk az üzletben az 1300L-es kőkorallos akváriumon 240W LED van és tökéletes.


Bár a linkelt lámpa konkrétan szerintem sem jó, mert túl kicsi teljesítményű LEDekből van.


Olyat kell keresni amiben nagyobb (1, max 2W) teljesítményű LEDek vannak.

2012. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Most jártam benn, még mindig az az akvi van ott, de hogy mivel világítják, azt nem tudom. Mondjuk elég sötét volt az akviban.


De ahogyan az utolsó válaszoló is mondja, szerintem van lehetőség a ledekben, meg lehet jól csinálni, csak most még viszonylag drága. 30 ezerért már olyan fénycsöves világítást lehet beszerezni, ami megszólal. Ez a led meg vagy elég valamire, vagy nem.

2012. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Ha több led van egymás mellett, csak annyi történik, hogy nagyobb felületen terjed szét a fényük, de nem lesz erősebb a fény.


Képzeld csak el, hogy 1db gyertya fénye 1 lux, de 100 db gyertya fénye is csak 1 lux. Viszont mivel le van téve egymás mellé 100 db, így nagyobb felületet tud bevilágítani 1 luxxal. Tehát ha kicsit arrébb sétálsz, ott is még 1 luxon fog világítani.


Ledeknél pedig mikor el akarják adni, hajlamosak összeadogatni a luxot, vagy a lument, hogy jól hangozzon. Van benne 100 db led, akkor milyenjól világít már. Francokat.


Persze, van olyan led is, amiből 1db önmagában nagyobb fényerejű, pl itt van ez egy elég jó fajta:

2400 Lumen fényt ad le, és 20 wattot fogyaszt, de ehhez profi hűtés kell:

[link]


A tengeri akváriumba meg nem kell olyan marha nagy fény, ahogy írják egyes helyeken. Egy 112 literest világítok 2db T8 neonnal és ugyan ez egy gyári duplaneonos armatúrába van, tehát befókuszálja jól a fényét az akváriumba, de ezt egy kicsit följebb kellett tennem, hogy ne nőjön tőle a zöldalga az akváriumban, és azóta sokkal jobb lett. A lágykorallok meg ugyanúgy kinyílnak alatta.

2012. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A ledekben csak az a jó, hogy tartósabbak és több üzemórát bírnak, épp ezért drágák is.
2012. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!