Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen a jó minoségu akvárium?

Milyen a jó minoségu akvárium?

Figyelt kérdés

Ha új akváriumot veszek, akkor mire kéne odafigyelnem?

Nektek már totént olyan az akváriumotokkal, hogy megrepedt vagy kilyukadt és kifolyott belole a víz? Ha igen mi végett? Mit tanácsoltok, hogyan legyenek osszeragasztva az oldalak? Ha gondoljátok, tehettek képeket!!


2012. jan. 19. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A ragasztás a gyári akváriumoknál jó szokott lenni. Ezeknek általában csiszolt élei vannak. Látszik rajta, ha igényesen van megcsinálva, pl a ragasztás nincs sehol megfolyva, az üveg szélei passzolnak mindenhol.


Tengeri akváriumhoz érdemesebb feketével ragasztottat venni, hosszú távra, állítólag a fekete szilikon jobban bírja a sós vizet hosszútávon, mint a fehér. Édesvizihez viszont teljesen mindegy hogy milyen színű a ragasztó.


Legyen elég vastag üvegből.

Pl én vettem egy olyan 45 literest, ami azt hiszem 4mm vastag üvegből van de az is lehet, hogy csak 3-mas, mert elég vékony. Feltöltöttem vízzel és láttam, hogy hajlik az üveg, rátettem a tetejére egy vonalzót és 2-3 mm-ert domborodott kifelé a közepe a víznyomástól. Nos ez nem jó. Féltem hogy szét fog repedni, ezért a tetejére ráragasztottam pluszban egy csík üveglapot merevítések, azóta nem domborodik. És láttam ugyanebből a vékony üvegből 50 litereset is. Jó hogy nem azt vettem meg.


Van egy 112 literesem is 6-os üvegből, na az már tökéletes. Annak semmi merevítése nincs, de így is atom stabil :)

2012. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel nem szokott gond lenni. Ha többszáz literes, és úgy csináltatod, akkor a merevítésekre kell odafigyelni.

De berendezés előtt nem árt feltölteni próbából, nem ereszt e valahol. A szűrőre figyelj oda, abban több a hiba lehetőség.

2012. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy 60 literes akvárium lesz. Majd utánnanézek az uveg vastagságáról! De ugye csak nagyon ritkán reped meg az uveg?
2012. jan. 19. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem szokott, ha elég vastag akkor 30 évet is kibír.

Az üveg nem öregszik el, maximum megkarcolódik az idő alatt.

A szilikon olyan 25 év alatt már meg tud egy kicsit öregedni, de akkor újra lehet ragasztani, és nem hiszem, hogy ekkora távra tervezed előre :)

2012. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont nem úgy kell tisztítani, hogy kiviszed a fürdőbe, mert ha nekicsapod az ajtónak cipekedés közben akkor biztos összetöröd, vagy csak leütöd a sarkát :)
2012. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!