Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz, hogy egyre kevesebb...

Igaz, hogy egyre kevesebb helyen lesz kapható tubifex és vörös szúnyoglárva az állatkereskedésekben?

Figyelt kérdés

Az imént hallottam egy állatkereskedés eladójától,hogy már nem árulhatnak az állatkereskedések élő tubifexet,vörös szúnyoglárvát,vizibolhát,mondván hogy fertőzőek lehetnek!Sőt vadászgörényt sem árulhatnak,mert "veszélyes" állatnak nyilvánították!

Ti értitek ezt!!??????

Igaz a dolog???Ti mit tudtok erről????


2012. jan. 21. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Élő eleséget eddig se árultak túl sok helyen, mert melós, alig éri meg az árát. Viszont szerintem az olyan kereskedések, amelyek szakértők és elkötelezettjei az akvarisztikának, továbbra is fognak élő eledelt árulni. Az, hogy fertőzőek lehetnek, csak annyit jelent, hogy rossz helyről szerezték be. Élőnél mindig megvolt ennek a kockázata, mindig óvatosan kellett velük bánni.

A vadászgöriről nem tudok még ennyit sem.

2012. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem halottam ilyet, de ne felejtsük el, hogy azok is állatok, mint állatok, néha járvány törhet ki köztük. 1-2 éve pl barna tücsökhiány volt, mert egy fertőés elvitte a tenyészetet, és idő, míg újra felszaporítja őket az a pár ember, aki ezzel foglalkozik. Ugyanezt szúnyoglárvára is el tudom képzelni.
2012. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ne máááár:(((
2012. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Barátom apja tartott régen göriket. Az egyik rákban halt meg, a másiknak meg rossz helyre szúrták az implantátumot a gerincébe és lebénult. Ekkor faterja kikészült, ezért gondoltuk veszünk neki másikat. Elmentem az állatoshoz kérdezősködni, és azt mondta hogy október óta nem árulhat göriket a boltban. Aztán azt beszéltük meg, hogyha kell, akkor hoz nekem egyet tenyésztőtől, de azzal még várni kell, mert még túl kicsik. Aztán eltelt egy hónap és barátom apja úgy döntött, hogy nem kell neki mégsem. Így most csak egy nagyon harcias macskája van, meg 2 kutyája.

A vörös szúnyoglárváról és a tubiról nem tudok semmit, de fehér szunyoglárvát és artémiát is lehet venni. Az is jó. Nem? Tudom ajánlani neked a Tetra bloodworm mix nevű fagyasztott kaját, 150 Ft körül van, és az egy tubifex pép, nem a mélyhűtőbe, csak a hűtőbe kell tenni és ugyanúgy a halak. Az még jobb is, mert nem büdösödik meg. Lehet, hogy van benne tartósítószer, vagy nem tudom :)

2012. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"és ugyanúgy a halak" - bocsi egy szó ebből kimaradt -

és ugyanúgy szeretik a halak

2012. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap vettem tubifexet. Nem gondoltam volna, hogy abban a kis városban lesz ( Berettyóújfalu) mert még Debrecenben az e-petben se tartanak. Azt mondták, sok macera van vele és büdös. ( Hát tényleg érdekes szaga van )
2012. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nem fogják megszüntetni :)
2012. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Naja, mondjuk nem mindegy hol laksz, hogy hol veszel kaját, mert ugye én ismerek kb 3 boltot, ami a környékemen van, és csak arról tudok nyilatkozni :)
2012. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:

A vörös szúnyoglárva és a tubi tényleg veszélyes, mert erősen szennyezett vizekből gyűjtik és elég sok csúnyaságot visznek magukkal a bélrendszerükben. Az érzékeny gyomrú halak simán bélgyulladást kapnak mindkettőtől. Betiltani sajnos egyszerűbb, mint szabályozni és ellenőrizni, mondjuk hogy csak megfelelő körülmények között tenyésztettet lehessen árulni.


A vadászgörény nem veszélyes állat(nem képes komoly sérülést okozni), viszont terjeszti a kutyák és a macskák sok betegségét, és párat az ember is elkaphat. Szerintem erre gondolt aki kitalálta. Ezért vannak kitiltva az előbbiek is a kereskedésekből. Ez nem is feltétlenül rossz dolog, hiszen mindhárom állat komoly szocializációt igényel kölyökkorban, különben rengeteg viselkedési probléma lesz velük. És ezt boltban nem is kaphatják meg.

2012. jan. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!