Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudtok mondani olyan növényeke...

Tudtok mondani olyan növényeket amiket vízbe kell ültetni de a tetejüknek ki kell lógjon? Többi lent

Figyelt kérdés
Kb 1 negyede vagy 1 harmada vízben többi kint. Ilyen jellegűre gondoltam: [link] ami ott hátul van.
2012. jan. 21. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

pl ez a sás:


[link]


a képen nem pont úgy néz ki de ez ilyen, amit leírtál.

Így néz ki:

[link]


Nekem is volt,de én nem tudtam h ki kell h lógjon és el is rothadt.Egyébként sok >mocsári< növény amit akváriumban is használnak kilóghat.Ezt ki kell próbálni.Pl anubias,vagy valami sásféle

2012. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De hogy világítsam ha ki kell lógjon a vízből?
2012. jan. 21. 10:07
 3/14 anonim ***** válasza:
nem teljesen kell h kilógjon,csak 1/4 1/3 részt.Úgy tudod megoldani h kevesebb vizet raksz az aksiba,de akkor meg a halaknak nem jó,stb...Ha azt akarod h majdnem tetőig legyen víz, akkor nem jó megoldás a növény, ezért nekem sincs már ilyen.Vagy nincs tető és kilóg, de gondolom az neked se jó megoldás
2012. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és nincs olyan aminek nem kell világítás?
2012. jan. 21. 10:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden növénynek kell valamennyi világítás.


A növények növekedése fotoszintézissel történik. [link]

3 dolog kell ehhez: CO2 tápanyag és fény.


Kevésbé igényes növényeknek elég a levegőből a vízbe oldódott CO2(,de van külön akváriumi CO2 adagolás is)


Tápanyagot is lehet külön( illetve kellene is) adagolni,de ez se a legfontosabb.


A legfontosabb a fény, aminek hatására létre jön fotoszintézis, a növények növekedése.


Olvass utána a dolgoknak és megértheted, mi miért van az aksiban.

2012. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akváriumba vízi növény kell. Mocsári növény paludáriumba kell. Azt ugyanúgy kell világítani, mint egy akváriumot, de csak kb. 1/3 -ig van benne víz.
2012. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen igaz! Pl az anubias is mocsári, és gyakran használják akváriumokban
2012. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem elég neki egy napfényesebb szoba az akvi kb. 3,5m re van az ablaktól és ott jön rendesen fény am van egy 8w os fény csövem amire az van irva h LLA110 az ablakon bejövö napfénnyel együtt ezzel mennyit kellene világtíni egy nap például a störpe sásnak?
2012. jan. 21. 11:13
 9/14 A kérdező kommentje:
az akvi 30l es
2012. jan. 21. 11:27
 10/14 anonim ***** válasza:

A közvetlen napfénnyel az a gond, hogy általában algásodáshoz vezet.

Attól függ mekkora az akváriumod, lehet, hogy elég a 8W.

Úgy tudod kiszámolni, hogy W számát elosztod a literek számával. Pl 8W fényed van és mondjuk 20literes, akkor

8/30= 0,26W/l .Ez gyenge világítás. De ha 1w/l van az erősnek számít

2012. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!