Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetne szép az akváriumom?

Hogy lehetne szép az akváriumom?

Figyelt kérdés

Van egy 45-50 literes akváriumom,és nem tetszik,ahogy most van,bár most lesz egy 60 literes,de a kicsit is szeretném szépre megcsinálni!Van benne 4-5 guppi,egy nőstény betta,egy algaevő,és 4 db páncélosharcsa..(átmenetileg egy xifó pár is,de nemsokára mennek egy 200 literesbe ) a kérdéseim a következők:

-Milyen növényeket tegyek bele?

-Milyen talajt?

-Milyen hátteret?

Képet teszek fel róla nemsokára :)

Előre is köszi!


2012. jan. 21. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A növények függenek attól, milyen fényed van.

A talaj függ(het)attól, hogy milyen növényed van.

Háttér szerintem felesleges,helyette én hátulra valamilyen növény-függönyt csinálnék pl valiznériából.

2012. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
33%
Talajra lehet esetleg kisi kavicsok. esetleg szines kavicsok nagyon szépen mutatnak. növényekben inkább boltban érdeklődnék hogy milyen. háttérnek te is tudsz csinálni üvegfestékből. mintát.. vagy esetleg újságból kivágsz olyan képet vagy rajzolsz valamit és azt belehet vonni celluxal vagy olyan anyaggal ami nem ázik át és azt betudod rakni az akváriumba :)
2012. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nemár, hogy rajzot betenni az akváriumba, max mögé :)
2012. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

természetesen minden van benne(növény,talaj,háttér)

A világítás : Aquael typ SW-01 230 volt-50 hertz 0,17 amper 11 Wattos..

növények: jávai moha,gömb moha,fodros vízikalász,anubias nana :)

2012. jan. 21. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:
A szines kavicskákat felejtsd el, mert borzalmasak, nem kötik meg a káros anyagokat, nem segítenek a biológiai egyensúly kialakításában és stresszelik a halakat. Ha van lehetőséged 6500 k-s fénycsövet venni megfelelő wattszámmal, akkor tudom javasolni, hogy JBL Manado vagy ADA Aqua Soil vagy Aquatic Nature Pro Soil talajok közül nézelődj. Ezekbe voltaképpen bármilyen növényt tarthatsz, ha megfelelően el lesznek látva tápanyaggal, akkor szépen fognak fejlődni. Hátteret én nem javaslok, inkább háttérbe való, magasabbra növő növényeket.
2012. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi :) nem is szeretnék színes kavicsokat :) én egy fehér vagy krém színű homokban és egy fekete háttérben gondolkozom most :)

[link]

2012. jan. 21. 17:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó ötlet. A fehér homokot fel lehet dobni sötét "sziklákkal". Olyan ökölnyi, szép formájú bazaltdarabokkal. Vagy vasfával, mangróvéval is lehet próbálkozni.
2012. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Van egy ilyen kerámiafa félém,de nem teszem bele,mert már nem fér el :)
2012. jan. 22. 10:46
 9/10 A kérdező kommentje:
vettem az akváriumomba fehér kvarchomokot :)
2012. jan. 27. 18:13
 10/10 A kérdező kommentje:
2012. jan. 27. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!