Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó ötlet szerintetek?...

Ez jó ötlet szerintetek? (barkácsolás)

Figyelt kérdés
azt akarom megcsinálni hogy van egy külső szűrőm. a víz esőztetőn keresztül megy vissza és hát ez engem idegesít hogy csobog este mikor aludnék. ezért a gumicsőre ahol a szűrt víz megy vissza tennék egy T elosztót és az egyik ágon a jelenlegi cső menne, a másikon pedig egy ugyanolyan cső aminek a végén esőztető van csak az már a víz alatt lenne beszerelve. és mikor alszok akkor elzárnám azt a részt ami a vízfelszín felett van és akkor menne a másik. igy a szűrőt nem kell kikapcsolnom.
2012. jan. 21. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán csak tedd a víz alá az esőztetőt és hagyd úgy, vagy szedd le és akkor csak fúj a víz alatt. Nem kötelező az esőztetőt használni, nálam sem csobog semmi.
2012. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de akkor nem lesz kevés oxigén a vízbe?
2012. jan. 21. 17:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Esténként tedd a vízbe az esőztetőt és nem kell ilyesmivel szötymögni. Amúgy meg berakni a vízbe nem tart több ideig, mint félig elzárni a beszívó ágat.
2012. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor éjszaka is kevés lenne, márpedig éjszakára több o2 kell, mint nappalra.

A kis kifolyó lyukakat állítsd kicsit ferdén felfelé, hogy az áramlás is megmaradjon, és a víz felszín is fodrozódjon minél jobban. (de még ne csobogjon)

Az esőztető is annyit csinál, hogy a csobogással megnöveli a vízfelszínt, ahol az o2 beoldás túlnyomó többsége megtörténik. Ezt a hullámoztatás is megcsinálja.

2012. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Úgy tedd a víz alá, hogy fodrozza a felszínt, viszont ne csobogjon. Kicsit felfelé kell irányítani. Nekem is így van. Csak figyelni kell a párolgásra, meg ha vizet cserélsz, mielőtt leszívod a kellő mennyiségű vizet, előtte szedd le az esőztetőt, mert ki fog felfelé lőni a víz. Először nem figyeltem és így jártam. :) De azóta lefordítom a lyukakat és nem nyomja felfelé a vizet.
2012. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
minden este nyulkájjak bele a vízbe hogy beletegyem a vízbe az esőztetőt? nem vmi praktikus.tapadókorongokkal van odatéve az esőztető.
2012. jan. 21. 19:05
 7/12 A kérdező kommentje:
lehet hogy akkor éjszaka is kevés lenne de még akkor is legalább nappal több oxigént juttat be sztem.
2012. jan. 21. 19:06
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. sztem több oxigén jut be ha az esőztető a vízfelszín felett van.
2012. jan. 21. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem jut be több oxigén. Ha az esőztető a víz alatt van, de fodrozza a felszínt, megvan a maximális o2 beoldás. Valamint a megfelelő gázcsere. Mert amúgy nem az oxigénbeoldással szokott gond lenni, hanem a káros gázok távozásával. De semmi szükség a csobogásra, a fodrozás elég.
2012. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Nem jut be több oxigén, és nem kell minden este letenni a víz alá, ottmaradhat napközben is.

Tulajdonképpen így van a rendeltetésszerű használata, csak az a név terjedt el, hogy esőztető, és az eső nem esik a víz alatt. Ezért egy olyan téves képzettársítás jött létre, hogy azzal a perforált csővel esőt kell csinálni.

Lehet, de fölösleges.

2012. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!