Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért puffadhatnak fel a...

Miért puffadhatnak fel a karmosbékák?

Figyelt kérdés

Egy hónapja tartjuk őket, hárman vannak, kétnaponta kapnak egy-egy kocka fagyasztott szúnyoglárvát, amit jóízűen el is fogyasztanak.

Ám pár napja az egyiknek feltűnően nagy lett a hasa, és most mintha a másik kettő is követné a példáját.

Mi lehet a gond? Van valakinek tapasztalata erről?



2012. jan. 22. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem csak kajálás után é lő tubitól akkora lesz hasuk h nem tudnak lent maradni a b íz alján:DDDDDD
2012. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De aztán visszlappad a hasuk nálad? Az a gond, hogy nálunk csak néhány napja lettek „dagik”, ami azért gyanús, mert hetek óta ugyanavval, ugyanolyan időközökben etetjük őket, szóval nem hinném, hogy hirtelen meghíztak…
2012. jan. 23. 09:44
 3/6 Dioxyde ***** válasza:
Az nem lehet,hogy mást is megettek ? pl kisebb halat(feltéve ha halakkal tartod őket).Amúgy ne csak 1 féle kaját adj nekik etesd őket változatosan.
2012. jan. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azóta sikerült normálisra fogyasztani őket, kiderült, csak túl sokat ettek. Sajnos kezdő vagyok, nem tudtam pontosan a mennyiséget. Most kevesebbet kapnak, és újra karcsúak. :)


Utolsó hozzászóló: te milyen kajákat javasolsz még nekik?

2012. jan. 27. 09:35
 5/6 Dioxyde ***** válasza:
tubifex,szúnyoglárva,vízibolha,kis halak,ezekből élőt ha tudsz szerezni ha nem akkor fagyasztott is jó,de mindent megesznek,hal kajákat is adhatsz nekik pl lemezes kaja csak ne kapjanak sokat egyikből se mert megint felpuffadnak.Meg ha nincs tető az akváriumon akkor szerezz be egyet nehogy kiugorjanak,vagy az üvegesnél vágassatok rá egy üveglapot.
2012. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Tetőnk van, mert egyszer már próbálkoztunk békatartással, és megjártuk, hogy nem megfelelően fedtük le – igaz csak „mezei”, ebihalként fogott egyedek voltak, ráadásul szárazföldiek, akiknél valószínűtlenül messze volt a terrárium teteje, de mégis kijutottak valahogy.


Azt nem tudtam, hogy a lemezes haltápot is megeszik… él velük két guppi is, remélem, azért előlük nem eszik majd el a kaját. :)

2012. jan. 27. 21:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!