Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lett a mollymnak? 2...

Mi baja lett a mollymnak? 2 napja észrevettem, h a black mollynak iszonyúan felpuffadt a hasa, és tegnap el is pusztult szegény. Mi baja lehetett, és mit tegyek, h ez többé ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehetett bélgyulladás vagy hasvízkór. Ha bélgyulladás, talán kicsit kevesebbet kellene etetni, mellőzni a szúnyoglárvát, illetve az élő eleségeket. Szeretik a forrázott zöldségeket, az viszont jót tesz nekik.

Ha hasvízkór, akkor a pikkelyei is fel kellett hogy legyenek borzolva. Annak sok oka lehet, rossz tartási körülmények (pl. 100 literesnél kisebb akvárium, gyenge szűrés, sok hal, vagy néhány elmaradt vízcsere), baktériumok, fertőzések (ezek sokáig képesek lappangani).

Vagy a harmadik, ha vemhes volt, és valamiért belepusztult az ellésbe. Mondjuk ha a kicsikkel probléma volt és nem tudta megelleni őket, akkor megmérgezhették belülről. Ez is lehetséges, bár nagyon ritka.

2012. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár ha 2 napja puffadt fel, akkor a vemhesség nem lehet, akkor csak az első kettő.
2012. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már gyanítottottam, hogy vemhes, mert nőstény állat volt, és már nőtt a hasa addig is, és szürkésfehér volt a hasa, már vártam, mikor lesznek kis halak. Pont úgy néz ki a másik lány black molly is, mert így voltak hármasban, egy fiu, 2 lány. A többi halamnál nem láttam semmi bajt, de ez a szerencsétlen egyik napról a másikra akkorára puffadt...most csináljak valamit a vízzel? Egyébként nem az akváriumban pusztult el, mert megsajnáltam és kivettem külön, h a többiek ne csípkedjék. Ettől függetlenül lehet, h a vízzel lehet vmi baj? Kell most valamit tennem?
2012. jan. 24. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne csinálj semmit, csak figyelj a jó vízminőségre, a megfelelő táplálásra. Remélhetőleg csak a gyomrával vagy a kicsikkel volt valami probléma, amíg a többieken nincs semmilyen tünet, addig nincs probléma, nem kell emiatt aggódni.
2012. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg annyi, hogyha az akvárium elevenszülős, akkor jót tesz egy kis sózás a víznek (az 1 csapott ek/10 liter), kicsit visszafogja az élősködők aktivitását, erősíti a halakat.
2012. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 25. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!