Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sügerek is tudnak öngyilkoso...

A sügerek is tudnak öngyilkosok lenni, vagy csak az emlősök, mint pl a delfin?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 00:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Depressziósak tudnak e lenni annyira, hogy mondjuk ne vegyenek levegőt, vagy kiugorjanak...
2012. jan. 24. 00:46
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Erősen ösztönlények, nem gondolkoznak. Olyan van, hogy például a rossz vízminőség miatt kiugranak, de azt sem öngyilkossági szándékkal teszik, hanem csak szabadulnának. De olyan nincs, hogy átgondolják, hogy na most holnap megölöm magam. Csak egy adott ingerre válaszolnak egy ösztönös viselkedési forma alapján.
2012. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A hal, amelyik nem vesz levegőt:D Nincs hable, nem depressziósak a halak:D Maximum letargikusak, de az nem ugyan az.

Késő van, vagy iszogattatok ma?:D

2012. jan. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De a delfin meg tudja csinálni, pl ha be van zárva egy kis területre, olyan helyre, ahol nem tud 60km/órás sebességgel száguldozni, ott depressziós lesz.

A delfináriumokban pedig gyomorfekélyt is kapnak mind, aztán öngyik lesznek lesz pár év mulva, de ők meg tudják csinálni. Nem automatikusan vesznek levegőt, hanem valahogy ésszel, szóval ha meg akar halni, akkor csak gondol egyet és lemerül, aztán nem jön fel levegőt venni. Ilyet láttam egy filmben tegnap.

2012. jan. 24. 00:54
 5/16 anonim ***** válasza:
Jó, de a delfinek az egyik legintelligensebb emlősök a földön. Ahhoz, hogy valaki depressziós legyen, szükséges a nagy agykapacitás. A halaknak jó a memóriájuk, de ők csak arra emlékeznek, ami az életben maradáshoz szükséges (pl. kajásdoboz színe), viszont nincsenek olyan magasfokú érzelmeik, mint a delfineknek. Utóbbiak szoros családi kötelékben élnek, szocializálódnak, játszanak egymással, kommunikálnak. Tehát összehasonlíthatatlan a két fejlettségi szint.
2012. jan. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A barátom vitorlása az utóbbi időben sokszor fölfelé nézett, mintha lenne ott valami, pedig nem volt semmi a vizen. 2 napja pedig fekszik az akvárium alján. Kivettem, beraktam egy vödörbe levegőztetővel és ha odamegyek, kicsit baxtatom akkor föl tud kelni. Tehát ha akar, akkor tud normálisan állni, nem borul fel, ezért nem vagyok biztos benne, hogy úszóhólyag baja van. De mégis 1 perc mulva elfárad és újra lefekszik. De hát még nem olyan öreg. Pár hónapja még játékos volt. Talán 7 éves, nem tudom pontosan. De ma már nem akart enni sem. Meglehetősen lehangoló. Tudom hogy meg fog halni. De mért? Ez még a hasvízkórt is túlélte egyszer, nagyon erős hal szokott lenni pedig. Ez volt a világ legstrapabíróbb hala :(
2012. jan. 24. 01:33
 7/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy meg kéne ölni, de nem akarjuk. Mit csináljak vele?
2012. jan. 24. 01:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom hable. A 7 év egy szép kor náluk, egyáltalán nem fiatal már. Ha már beteg is volt, az is csökkent az életén, megjegyzi a szervezete. Meg tök régóta egyedül van, jobb lesz így neki. Nem nagyon tehetsz érte semmit sajnos :(
2012. jan. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nincs nagyon rossz állapotban, ne öljétek meg. Ha úgy látod, hogy kínlódik, akkor segíthettek rajta, de ha nyugodtan viselkedik, akkor hagyjátok szegényt még egy kicsit.
2012. jan. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Még él, de most nem mozog, csak fekszik.
2012. jan. 24. 04:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!