Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szóltok ehez a párosításho...

Mit szóltok ehez a párosításhoz: Neolamprologus multifasciatus + Julidochromis transcriptus?

Figyelt kérdés

2012. jan. 24. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Youtube videón működik, szerintem ez egy olyan párosítás, én úgy látom: http://www.youtube.com/watch?v=M_fcASlc4v4

De én nem raknám mellé, mert a torpedó biztos agresszív lesz ivarérett korában, és mi van bedurvul. Akkor gyorsan szedheted ki a nagyot.


Van másik akváriumod amibe átrakd ha balhéznak?

A torpedó 12 centire nő és 100 literes akvárium kéne neki. Hát te tudod.

2012. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mekkora akváriumba? Én is gondolkodtam torpedó + csigasügi párosításon, de még a 160l-esben sem merem megkockáztatni.

Elvileg amúgy elég nagy akváriumban életképes párosítás, ha megvannak a megfelelő zónák (sziklás és homokos-csigaházas

2012. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

egy 200 literesben lennének. vagy 30-35 csigasügér + 4-5 torpedó,természetesen lenne egy sziklás,és egy homokos csigás rész.

2012. jan. 24. 22:52
 4/12 Frontosa ***** válasza:

Mőködőképes a dolog, ekkorában már meg tudod osztani a területet, az igényeiknek megfelelően. Bár tehetnél még melléjük a fenti vízoszlopban élő sügereket, mert így nem lesz túl látványos, márha ez számít. Tegyél pl.1 csapat kisebb testű Cyprichromis-t, a csigasügerekből ekkor elég 10-20 db. Én még beültetném a homokos oldalt hólyagos vizikehellyel és oda raknám a belső szűrőt.

Üdv,

2012. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kösziköszi :)
2012. jan. 25. 09:45
 6/12 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet hogy nagyobb lesz az akvárium.

120 széles x 40 mély x 50 magas lesz.

Így 240 literes lesz.

Ezt 8 milis üvegből vágassam vagy inkább 1 cm-esből?

A merevítéseket az akvárium front üvegének a tetejére ragasszam,vagy a front üveg belő oldalához?

Előre is nagyon kösz a választ,már nagyon várom hogy végre meglegyen :)

2012. jan. 25. 09:58
 7/12 Frontosa ***** válasza:

Akkor már legyen 120*50*50-es, 300 literes. =)

Nem sokkal drágább, viszont jóval arányosabb.

Egyébként még egy 300 literesnek is jó a 8 mm.

Az üvegvastagságot a magasság határozza meg, 60 centi magastól már 1 centi kellene.

Üdv,

2012. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Frontosa ***** válasza:

Ha már itt tartunk, ha ekkora akid van akkor már tarthatnál Malawi Mbuna sügereket benne a csigasügerek helyett. Elférne 2-3 fajból 4-8 db+1 csapat Cyprichromis.

De nem akarok beleszólni, ez a te döntésed, csak elkalandoztam. =)

Pl.

P.Socolofi,

P.Saulosi

P.Elongatus

P.Hongi

I.sprengerae

Yellow

M.Johannii

Stb.

Üdv,

2012. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi szépen a választ! :)

Mindenféleképpen csiga sügerek lesznek,mert most van egy kb 15 darabból álló kolóniám,és még jön melléjük pénteken 30-35 darab :)

A méret mindenképp 120x40x50 es lesz mert van egy ekkora alapterületű derékig érő szekrényem és annak a tetejére vágatom majd az üveget.

Akkor a Neolamprologus multifasciatus - Sokcsíkú csigasügér mellé ahogy olvastam ,porcelán sügeret (Neolamprologus brichardi )rakhatok,meg torpedó sügeret(Julidochromis transcriptus )ha jól olvastam ?!

Vélemények?

2012. jan. 26. 09:29
 10/12 Frontosa ***** válasza:

A torpedókból 4-6 db-ot, a Porcelánokból 1 párt tarthatsz. Iváskor agresszívak lehetnek. A területüket jól különítsd el, mert mindegyik faj az aljzat közelében lakik. Erős külső (biológiiai) szűrés kell nekik, a belső szűrőt akár el is hagyhatod.

Csigasügerekből egy kicsit sok lesz, de ha tudsz mit kezdeni a szaporulattal akkor ok. 8-10 darab is szép kolóniát alkot idővel. Nem olyan nagy az az aki, ha feltöltöd ,,élettel" még kicsinek is fog tünni. =)

Üdv,

2012. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!