Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2 adagolót szeretnék készíte...

CO2 adagolót szeretnék készíteni két flakonokból és érdekelne, hogy hogy adagoljam az akváriumomba, ami 54 literes?

Figyelt kérdés

A növényeim: Gömbmoha, Jávai moha, Fodros levelű vízikalász, Echinodorus Red Rubin, Schuleter-kardfű, a világítás T8 15W, a szűrőm Eheim PickUp 2010.

A növényeim nem fejlődnek és vannak algáim (fekete ecsetalgák, zöld pont algák az akváriumon és fonál alga)

Olvastam egy helyen, hogy 2,5ml élesztő és 500ml cukor mennyisége elég egy 200 literes akvárium co2 ellátásához 2 hétig.

A flakonból akkor akár egy hónapig is jön a co2 az én 54 literes akváriumomba? Félek,hogy a halaknak sok lesz a co2 vagy egy csappal tudnám szabályozni az áramlását?

Köszi a segítséget.


2012. jan. 25. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
15 watt mellé abszolút nem használ a co2, csak ront a helyzeten. Ezek az algák mind magas ammónia szintre és nem megfelelő tápozásra utal.
2012. jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy csináltál 1 csővel ennyi féle algát?

Milyen cső van benne? Milyen sűrűn cserélsz vizet?

2012. jan. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A gyári tetőben egy 15W-os T8 cső van,de nincs ráírva,hogy mennyi a Kelvin értéke.

Vízet eleinte hetente cseréltem 20%-ot,de a halaim egyre kevesebben lettek és így most 3hét után cserélek vizet.

Akkor most mit csináljak,hogy ne legyenek algáim és a növényeim is fejlődjenek: heti vagy 2heti vízcsere vagy nagyobb fényerő? Vagy esetleg co2?



Hogy csináltál 1 csővel ennyi féle algát?

Milyen cső van benne? Milyen sűrűn cserélsz vizet?

2012. jan. 26. 22:44
 4/5 A kérdező kommentje:

A gyári tetőben egy 15W-os T8 cső van,de nincs ráírva,hogy mennyi a Kelvin értéke.

Vízet eleinte hetente cseréltem 20%-ot,de a halaim egyre kevesebben lettek és így most 3hét után cserélek vizet.

Akkor most mit csináljak,hogy ne legyenek algáim és a növényeim is fejlődjenek: heti vagy 2heti vízcsere vagy nagyobb fényerő? Vagy esetleg co2?

2012. jan. 26. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:

a co2ről mondj le. Próbálkozz inkább easy carboval, közvetlenül az algára öntve megöli azt. De ez csak tüneti kezelés, az alga okát kéne megkeresned. Mérj ammónia, nitrit, nitrát szintet.


Hány éves a csöved?


(valószínű 6700 kelvines a csöved, ami jó)

2012. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!