Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet csináltatni valahol...

Darkkingdom kérdése:

Lehet csináltatni valahol külön méretre akvárium tetőt?

Figyelt kérdés
Olyan Műanyagot,mint amiket a szettekhez van meg a szabvány méretekhez!Nekem 70*30-as az aksim kívülről mérve 6-os üvegből!Lehet valahol külön méretre kérve csináltatni?
2012. jan. 26. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Csak fát lehet, az felpuffad a párától ha nem vonod be a belsejét öntapadós fóliával (vízálló tapétával).
2012. jan. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mármint bútorlapból lehet csinálni. Elmész lapszabászatra, levágatod méretre aztán otthon összecsavarod pozdorjacsavarral, belerakosgatsz lámpákat és kész.
2012. jan. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hable,el vagy tévedve barátom!mü gyantabol lehet.
2012. jan. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
illetve üvegszál
2012. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

08:08

Barátom. Te is el vagy tévedve, mert egyrészt műgyantának nevezzük, másrészt horribilis áron kaphatóak ezek az anyagok. De ha valami linkkel alá tudod támasztani az állításodat, azt megköszönjük.


Kérdező:

Műanyagot nem lehet, vagy csak nagyon durva pénzeken. Tipikusan olyan anyag, amit tömeggyártásra találtak ki, 1 db elkészítése kb. annyiba kerül, mint 1000 db-é. Az anyag olcsó, a gépesítés viszont drága.

Valóban fából lehetne elkészíteni, vagy amit én csináltam most: műanyag ablakokhoz használt lapokból vágattam le a tetőnek valót, majd folyékony hegesztőanyaggal ragasztottam össze. Nagyon jól tart és garantáltan páraálló. Ha gondolod, utánakérdezek, hogy lehet-e ilyet forgalomban is kapni.

2012. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kollegam hobbiból műgyantázik,megcsinál bármit..amit akarsz.csinal sablont és kiönti.akvarisytikában nagy vagy.de abbe nem vagy nagy.4000 ft ból megvan.egy lökhárító kocsira,az anyag 15
2012. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

:)

Erre nem írok inkább semmit (amúgy dolgozok műgyantával és üvegszállal, tisztában vagyok az árakkal), inkább kérnék privátban elérhetőséget a kollégádtól. Szerintem élete végéig ellátjuk munkával, ha ennyiért vállalja :D

2012. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm a válaszokat!Nem gondoltam ilyen kisebb vita lessz belőle!


Murr:megkérdezheted ha nem nagy teher megköszönném ha majd egy privit szánnál rám!


Többieknak is nagyon köszönöm!

2012. jan. 26. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Bútorlapból is lehet, de ha valahol nem tökéletes a vízmentessé tétele, akkor felduzzad, és szétesik.

Szerintem jobb (bár annyival drágább is) rétegelt lemezből (12 mm v.milyen keményfa) megcsinálni. Alapozóval le kell kenni, aztán összeszerelés után adni neki vagy 3 réteg vizes alapú (!) lazúrt.

Ami még jó, (ez se olcsó, de hát mi az manapság) alu lemezből meghajtogattatni bádogossal. Csak ott ha felcsavarod lemezcsavarral a világítást, akkor a túloldalon kell valamit kezdeni a kilógó csavarokkal.

2012. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, most nézem, egy 70×30-asra 10 mm-es rétegelt lemez is bőven elég.
2012. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!