Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A következő összeállításhoz...

A következő összeállításhoz mit szóltok egy 110 literes akváriumban? fátyolfarkú aranyhal 1db vitorláshal 1db boeseman kalászhal 1 pár türkizkék kalászhal 1 pár Rabus titteya márna 1 pár páncélosharcs 2 db algaevő 1 db

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem összeállítás, hanem összedobálás, állatkínzás. A halaknak megvannak a minimális helyigényeik, valamint az egyes fajokból minimálisan és kötelezően együtt tartandó darabszám.

Az aranyhal hidegvízi, 150 liter a minimum akvárium 3 darabra, a többi hallal nem tartható.

Vitorlásból 6 db a minimum 300 literre.

A kalászhalakból 300 literre 6-6 darab.

A titteya az első, ami passzol az akváriumhoz, de minimum 6-8 db.

A páncélosharcsáóbl is mehet 6-8 db.

Az algaevő is jó.

Melléjük telepíthetsz még guppikat, neonokat például. De most még eszed ágába ne álljon belekezdeni, először kicsit utána kellene olvasni az alapoknak.

Ajánlom akvarista.hu-n az ingyenes e-bookokat, valamint a Horn-Zsilinszky: Akvarisztikát. Ez a minimum, mielőtt egyáltalán akváriumon gondolkozol.

2012. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy a kalászhalak nagyon tetszenek. 200 literesben már tarthatnék belőlük mit gondolsz?
2012. jan. 26. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Türkizből éppen tarthatsz egy csapatot, de más már alig fér melléjük. Én inkább kisebb fajokat ajánlanék, én például furcatusokat tartok:

[link]

Ők fele akkorára sem nőnek meg, normálisan lehet tartani őket ekkora helyen, meg társítani is.

De amúgy a linkelt oldalon minden említett halat megtalálsz, akvárium méretekkel, igényekkel. Én sem ismerek minden egyes fajt, de néhány másodperc alatt minden fontos információ megtalálható...

2012. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!