Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez hogy van? (külső szűrő)

Ez hogy van? (külső szűrő)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

az egyikhez 700 l/h van írva, a másikhoz meg 800 l/h ugyan az a bolt és ugyan az a szűrő


2012. jan. 27. 21:02
 1/4 Platypus ***** válasza:
Egy szűrő teljesítményét sokféleképpen meg szokták adni. A pofátlanabb gyártók azt az adatot tüntetik fel, amit a szűrő ideális körülmények között, terhelés nélkül tud. A lelkiismeretesebbek azt az adatot használják, amit a szűrő megtömve és kicsit már koszos szűrőanyaggal is tud. A precíz gyártók meg feltüntetik mindkettőt és akkor a bolt az írhat ki, ami szerinte jobban hangzik.
2012. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kétszer írták be az adatbázisba ugyanazt és az egyiket csak véletlenül elírták. De a 700 a valós.

[link]


Nekem inkább az akvárium mérettel kapcsolatban vannak fenntartásaim.


Pl nekem van egy Atman AT-3335-ös, amire 600 l/óra van írva. Ha ezt önmagában használom, akkor egy 60 literes akváriumhoz ideális. 70 liternél már kissé lassan forog a víz és az kezd algásodni.


Ezek alapján a 700 liter/órás Atman AT-3336-ost logikusan egy 70 literhez ajánlanám, ha engem kérdezne valaki.


Na de változik a helyzet akkor, ha egy belső szűrőt is beteszünk az akváriumba. Mert a belső szűrő forgatja a vizet, így nem alakulnak ki pangó részek, a külső szűrőnek a nagy tartályán pedig lassan átfolyik a víz és szépen megszűri a vizet. Tehát így egy 200 litereshez is lehet használni bármelyiket, de az a jobb, amelyiknek nagyobb a tartálya, mert abba több szűrőanyag fér. És a motor erőssége ebben az esetben annyira nem lényeges.

2012. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hello!



csatlakoznék az előttem szólóhoz mert a tízszeresen megszűrt víz valóban szép tiszta..


túlszűrt víz meg nincs..

2012. jan. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
700 literesnél több szűrőanyag van amint a 800asnál így gondolom az befogja.
2012. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!