Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörös és fekete paku (gyümölcs...

Vörös és fekete paku (gyümölcsevő pirája) tartható együtt?

Figyelt kérdés
Most két fiatal (kb. 5 centis) vörös pakum van. Mivel csapatban érzik jól magukat úgy gondoltam, hogy veszek még egy vörös és két fekete pakut (szintén fiatalt), hogy csapatban legyenek. Bántani fogják egymást? A fekete kedveli a vörös társaságát? Esetleg gyorsabban nő az egyik faj és így kárt fog tenni a kisebben?
2012. jan. 28. 00:36
 1/9 compactegon ***** válasza:
nekem vagy 10-15 éve volt 2 csümölcsevőm (T.J. Hookerés Romano :D) nem ették meg a többi halat, hiába dobtam be nekik. csak miután tubifexet nyomtam a hasába, akkor álltak kienni belőle, utána megették.
2012. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5-6 db-nak már 1000-1200 literes akvárium kell. De így is minimum 500 literes. Van akkora egyáltalán? Mert ha nem, felejtsd el a tartásukat. 4-nek se ártana legalább 800-900 literes.
2012. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De gondolom csak ha megnőnek, nem? Addigra szerintem tudok szerezni nagy akváriumot. De most akkor igen vagy nem?
2012. jan. 28. 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem megfelelő nagy élettér van nekik, nem fognak megnőni. Az meg kinek jó, ha kis torzak maradnak? Nem is élik meg úgy a megfelelő életkort. Szenvednek. Hány literes az akváriumod? Ha neked ilyen hal kell, meg kéne előre nézni az igényeit, és úgy kialakítani, hogy az jó legyen majd kifejlett korában is. Még azt se tudod mit eszik, láttam a másik kérdésed. Hogy lehet megvenni úgy egy halat, hogy nem tudod mivel etesd?
2012. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Etetni tudom (tubifex, fagyasztott hal), de olvastam, hogy hosszútávon nem jó. Az almát, amit kockákra vágva bedobtam nem ették meg. De mindegy nem magyarázkodok. Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, ne válaszolj sehogy.
2012. jan. 28. 19:51
 6/9 anonim ***** válasza:

"Bár a paku eredetileg növényevő, azért sok mindent szívesen elfogyaszt,ami elősegíti az egyenletes táplálását és a folyamatos vitaminpótlását is. Természetesen vannak kedvencei, ilyenek a római saláta, a zsenge zöldborsó, az apróra vágott répa, a zeller és a cukkini. A gyümölcsök közül pedig a nektarin, a szőlő és az alma az, ami igazán lázba hozza jószágunkat."


Amúgy meg google a barátod. És én csak jót akartam a válaszaimmal, mert így már most rosszul kezded a tartásukat. De nekem mindegy, te dolgod.

2012. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez a másik kérdésem volt. :) De azért köszönöm. Mostmár megvannak, visszaadni őket meg nem tudom. Ezért gondoltam, hogy ne érezzék magukat egyedül, veszek még társakat hozzájuk. Majd megpróbálok beszerezni nekik egy 500 literes akváriumot a közeljövőben.
2012. jan. 28. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a másik kérdés volt, csak ha már itt is szóba került, gondoltam ide leírom. Ha tudsz tényleg szerezz be egy nagyobb akváriumot, de ahhoz már komolyabb és drágább berendezések is kellenek (erős külső szűrő, nagyobb fűtő stb). Szóval nem olcsó mulatság. De próbáld meg minél jobb körülményeket megteremteni nekik, és meghálálják. :) Bocsi, ha bunkónak tűntem, de sajnos itt neten leírva minden másképp jön vissza, mint ahogy az ember közölni akarja. Egyáltalán nem megbántani akartalak, csak leírni a lényeget, hogy minél több örömöd legyen bennük. Több mint 20 évig is élhetnek, nem lenne jó ha csak pár évet húznának ki nálad.
2012. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, értem én és köszönöm a segítséget. Minden erőmmel azon vagyok, hogy szerezzek egy 500 literest.
2012. jan. 29. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!