Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halhattak meg a csiga...

Miért halhattak meg a csiga sügereim SOS (kép lent )?

Figyelt kérdés

Mind a 2nem olyan furcsán áll a koportyúja:S


[link]


[link]


[link]



2012. jan. 28. 15:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még helyesen írni is elfelejtettem :S
2012. jan. 28. 15:24
 2/11 anonim ***** válasza:

Más hal volt az akváriumban? Nem mutatnak tüneteket?

Írd le a tartási körülményeket, és ha lehet,mutass egy képet az akváriumról.

2012. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
Ez az ammóniamérgezés, az oxigénhiány és a kopoltyúféreg tipikus tünete. Az első a leggyakoribb ezek közül.
2012. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Írd le a tartási körülményeket, és ha lehet,mutass egy képet az akváriumról.


Sziasztok.

Nemrég jött egy csapat a meglévőek mellé.

nem hiszem hogy oxigénhiány,mert van egy szivacsszűrő,és egy belső szűrő is az akváriumban , amiből megy elég bubi a vízbe.

Tudom guppikat nem lehetne mellettük tartani , de azok vannak bent, vagy öten,a csigasügerek eleinte 12en voltak,most vagy 25en30an.

Tüneteket nem mutattak,reggel még egyiknek se volt baja,olyan dél körül meg már mind a ketten feküdtek :S

A koportyuférget hogy lehet észrevenni és kezelni?

Amúgy 26,5 fokon tartom őket,van bent 2 hosszú levelű növény.A belső szűrő óránként 4x forgatja át a vizet,és akkor ehez jön még a szivacsszűrő.

tanácstalan vagyok,remélem több ilyen baleset,vagy nem tudom mi nem lesz :S

2012. jan. 28. 16:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Hány literes akvárium, milyen pontosan a belső szűrő márkája, típusa, mivel etetsz, mennyi vizet cserélsz?

És egyébként mennyi csigaházad van?

2012. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És kitől vetted az új csapatot? Ugyanattól, akitől a régit?
2012. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:

A kopoltyúféreg nem fejlődik ki ilyen gyorsan. Ilyen erős kopoltyútágulásnál ha a tetem kopoltyúfedelét levágod, akkor nagyítóval látnád a bevérzéseket vagy a férgeket.


De ez leginkább ammóniamérgezés. A 4x-es vízforgatás nagyon kevés, főleg ha még rendes biológiai szűrés sincs.

2012. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

70 literes nem tudom pontosan milyen a belső szűrő,mert ajándékba kaptam az első csigasügér kolóniához,mert komplett akváriumot kaptam,hogy milyen a kaja azt se tudom , mert azt is ajándékba kaptam a sügikhet.

Amúgy nagyon sok csigaház van bent,fullon van az ajzat.

A második csapatot vettem.

2012. jan. 28. 16:52
 9/11 Platypus ***** válasza:

Kemény vízben könnyű ammóniamérgezést kapni. A kemény víz kémhatása lúgos, amin az ammónia különösen mérgezővé válik. A csigaházak még tovább is keményítik a csapvizet. A szűrésed elég gyenge, a kettő együtt már könnyen vezet mérgezéshez, különösen az új halak érkezése után, amikor hirtelen növekedett a terhelés. Eleve több halad van a kelleténél, és egyszerre sem ajánlott ilyen sok halat hozni.


Erre a mérgezésre a gyors segítség az azonnali vízcsere erős levegőztetéssel, hosszú távon meg egy jobb szűrő.

2012. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi köszi,kértem kölcsön még 1 levegőztetőt,és cseréltem 1/3 mad akváriumvizet.

Hamarosan beszerzek egy nagyobb szűrőt/vízforgatót,és egy nagyobb akváriumot.

2012. jan. 28. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!