Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek, OSB lapból...

Szerintetek, OSB lapból lehetne akváriumtetőt csinálni?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy mennyire lenne strapabíró? Illetve mivel kell kezelni, hogy ne penészedjen, rohadjon el? A külsejét mivel érdemes lefedni? Tapéta?
2012. jan. 29. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább ne. Jobb arra az üveg, vagy a plexi. Az utóbbit lehet készen, kis méretben is kapni afféle építési áruházakban.
2012. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz ötlet. A víz párolog, a tetőn csapódik le, ergo az mindig vizes lesz. Nagyon hamar tönkremegy az osb lap.

Inkább vágass rá egy üveglapot, nem vészesen drága, soha nem fog elrozsdásodni, és esztétikusabb is.

2012. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, esetleg műanyag lapból? És mutatnátok képeket üveglapos megoldásra? Egyáltalán miből lehet csinálni? Tippek?
2012. jan. 29. 14:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennek van oldalt valami kerete: [link]

Így csinálhatsz belőle dohányzóasztalt: [link]

Itt látszik talán a legjobban: [link]


Egyébként bármiből csinálhatod, ami bírja a vizet, de az osb-tapéta a lehető legrosszabb választás. Ennél csak a kartonpapír lenne rosszabb :)

Az üvegnél viszont talán jobb a plexi, azt barkácsáruházban kapsz pár száz Ft-ért. Mi úgy csináltuk, hogy két sarkát levágtuk: a hátsó sarkát csak annyira, hogy kiférjen rajta a levegőztető csöve, elöl pedig egy nagyobb, kb. 10 centis befogójú háromszöget kivágtunk, ezt rá lehet tenni, alig látszik a vágás, és etetésnél így nem kell az egész tetőt leszedni, csak a kis háromszöget, ott be lehet szórni nekik a kaját. A lámpát meg egyszerűen rátettük a tetőre, valahogy úgy, mint a harmadik képen, csak nekünk végigér, és két oldalt csináltunk neki fület, így nem tud beleesni a vízbe.

2012. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennek van oldalt valami kerete: [link]

Így csinálhatsz belőle dohányzóasztalt: [link]

Itt látszik talán a legjobban: [link]


Egyébként bármiből csinálhatod, ami bírja a vizet, de az osb-tapéta a lehető legrosszabb választás. Ennél csak a kartonpapír lenne rosszabb :)

Az üvegnél viszont talán jobb a plexi, azt barkácsáruházban kapsz pár száz Ft-ért. Mi úgy csináltuk, hogy két sarkát levágtuk: a hátsó sarkát csak annyira, hogy kiférjen rajta a levegőztető csöve, elöl pedig egy nagyobb, kb. 10 centis befogójú háromszöget kivágtunk, ezt rá lehet tenni, alig látszik a vágás, és etetésnél így nem kell az egész tetőt leszedni, csak a kis háromszöget, ott be lehet szórni nekik a kaját. A lámpát meg egyszerűen rátettük a tetőre, valahogy úgy, mint a harmadik képen, csak nekünk végigér, és két oldalt csináltunk neki fület, így nem tud beleesni a vízbe. Plusz a fül az üveglap lecsúszását is megakadályozza.

2012. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de tudnál képet mutatni róla?:)(a sajátodról)
2012. jan. 29. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Most nem, mert nem vagyok otthon :( Két vagy három hét múlva megyek haza, akkor szívesen, de gondolom, addigra már megcsinálnád inkább.
2012. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én fogtam sima falapot - amit minden barkácsboltban kapni. Lekentem 3szor ilyen kültéri fa alapozó akármivel (amivel pl. a kerti székeket is szokás) utána pedig beborítottam öntapadós fóliával, amit fürdőbeli felhasználásra szánnak - ergo jobban bírja a vizet. Eddig működik, fél éve.
2012. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat. Képet is linkelhettek:)
2012. jan. 29. 16:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, csak kend le valami víztaszítóval vagy, pác/ lakkal, vagy egy egyszerű víztaszító festékkel.


Én aksi tetőm pozdorjából van 1,5 éves és semmi baja. Persze ez alá kell egy üvegtető az aksira természetesen.

2012. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!