Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Volna egy kerdesem hogyan...

D Zsolti kérdése:

Volna egy kerdesem hogyan tudnak megszabadulni csigaktol az akvariumban de a garnelaknak ne arcsak vele?

Figyelt kérdés
Mar probaltam kifozni a kavicsokat es a diszeket de a novenjeket nem forrazhatom le mert akkor nekik anji! Lassan tobb csigam van mint garnelam de most meg nem is takarithatom mert elojottek a kis 1-2mm nagysagu garnelak is!
2012. jan. 29. 14:49
 1/6 A kérdező kommentje:
angol a billentyuzetem es nincsenek ekezetek bocsi. Kulonben az osszes csigat kidobtam es allandoan megjelennek ujra es mar nem tudok mit kezdeni veluk.Szerintem a novenjek kozt bujnak meg de ezt hogy olgyam meg? Dobjam ki a novenjeket?
2012. jan. 29. 15:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a csigaevő csigát ajánlom.Oké akkor is lesz egy csigád:)De a többi garantáltan el fog tünni.
2012. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg túl sokat etetsz, azért jönnek elő. éjszakára tegyél be egy salátalevelet, arra majd rámásznak és reggel kiveheted. a csigaevő csiga lehet h bántaná a ganikat, nemtom.
2012. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én garnéláim nem bántotta a csigaevő.
2012. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Megprobalom a salataval!
2012. jan. 29. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Szedd ki a garnélákat egy külön edénybe, az akváriumból meg engedd le a vizet, és hagyd állni pár napig. Persze amennyi csigát tudsz, szedj ki belőle, de ne a wc-n húzd le, mert megkapaszkodnak, és nem mennek le. Én is megőrültem már a sok rohadt csigától, nem gondoltam, hogy ennyire szaporodnak, úgyhogy ezt csináltam, és bejött, azóta nincsenek. De nekem műnövényeim voltak, szóval azért így könnyebb. Kár, hogy neked igaziak vannak. Tutira ott szaporodnak rajta, szóval kénytelen vagy kidobni őket, ha a saláta-akció nem jön be. Amúgy szerintem nem fog, mert a petéik nem mennek rá a salira, mert azok még csak kis takony állagú izék, amik rátapadnak mindenre. Ha csak összeszeded a csigákat, attól a taknyok még ottmaradnak, aztán hiába a szüleik már nincsenek ott, ők akkor is kikelnek. Tehát muszáj kiszárítani őket :(
2012. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!