Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Én csinálok valamit rosszul...

Én csinálok valamit rosszul vagy ez így is jó?

Figyelt kérdés

Van egy 30 literes akváriumom bejárató üzemmódban már 3 hete. A talaj van csak benne, meg egy pár növény, mert még nem döntöttem el, hogy lesz berendezve.


A szűrő is jár 3 hete, az indításnál öntöttem bele JBL filter startot is. Néha szoktam beledobni egy kis halkaját is. Szobahőmérsékleten van.


Ezek után azt nem értem, hogy miért nem volt soha magas az ammónia és a nitrit szint? Mármint nem mintha hiányozna, csak nem értem. Normális ez?


2012. jan. 30. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek után? Ezek után én nem értem, miért is kéne magasnak lenni? Nincs is benne hal! Majd ha lesz, akkor az majd termel. De a nitrit jó esetben akkor is 0 körül lesz.
2012. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Darkkingdom ***** válasza:
Ezt én sme értem, a halkajak is termelhet káros anyagokat ha túlvannak majd etetve ahalak,de ha néha dobsz bele... azt lebontják abacik!Halak végtermékéből lessz az amónia!Másrész meg örülj neki hogy nincs!De mivel ezt így kérdezed,gondolom valakitől hallottad vagy valahol olvastad azt a butaságot hogy iylnekor felhalmozódik az ammónia... Kitőll vagy hol hallotad?
2012. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó, csak mindenhol azt írják, hogy a beállási idő alatt először magas ammónia szint majd magas nitrit szint jelzi a bacik működését.


A kaját pedig pont azért dobálom be, hogy tudjon mi termelni.

2012. jan. 30. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Cseréled a vizet? Mert attól értelemszerűen felhígul... Ammónia meg leginkább bomlás és rothadás utján keletkezik, ha nincs semmi a mi lebomlik nem is lesz ammónia. Felesleges halkaját pazarolni erre.
2012. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt majd linkeld már be légyszi, ha megtalálod.

Ha majd beteszed a halakat, akkor lesz magas az ammónia, meg a nitrit, és a most tenyésztett baktériumok fogják lebontani. Az ammóniát nitritté, azt pedig azzal a lendülettel villámgyorsan nitráttá bontják.

Az ammóniát 0,2 mg/l ; a nitritet 0,05 mg/l alá kell vinni.

A nitrát szintet meg 50 mg/l szint alá, részleges vízcserékkel.

2012. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Nagyon jól csinálod. A halkajából ammónia lesz, akár hal eszi meg, akár baktériumok bontják le. Ha nincs ammónia, nincs tápanyaga se a baciknak így nem is tudnak felkészülni arra, amikor majd a halak eszik meg a kaját és a ő ürülékükből lesz az ammónia. Tehát az üres akváriumban is etetni kell a bacikat. Erre a legegyszerűbb módszer a halkaja adagolása, de pl. a szobanövénytápokban is szokott lenni, vagy egy picike túrót vagy tojásfehérjét is adhatsz. Az ammónia végső soron az aminosavakból keletkezik, amik a fehérjéket alkotják.


Ha nem tudtad kimutatni az ammóniát, akkor jól működik a szűrő. Attól még ott volt, de folyamatosan fogyasztják a baktériumok, ezért nem is tudod kimérni. Ha annyi halkaját beszórsz, amennyit majd a halad enne egy alkalommal, és nem mutat semmit a teszt, akkor az akvárium készen áll a halra.


Az igen magas ammóniaszint a kezdeteknél a táptalajos akváriumok jellemzője. A talajból az elején kioldódik egy csomó fölösleges tápanyag, ez okoz nagy ammóniaugrást.

2012. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!