Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akvárium kell?

Milyen akvárium kell?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, emiatt nem lehet kutyánk, se cicánk. Anyukám allergiás az összes kisemlősre, emiatt arról is lemondtunk. Én nagyon szeretnék aranyhalat. Szimpla akváriumot vegyünk , vagy olyan "vízcserélős"-et? És előfordulhat, hogy a halacska kiugrik a vízből?
2012. jan. 30. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:

panelban túl meleg lesz egy hidegvizi halnak

trópusi halakat nézz, guppi, neon..stb.

2012. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor az is jó. De sajnos nem ez volt a kérdésem. De azért köszönöm.
2012. jan. 30. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen a sima, és milyen a vízcserélős?

Szűrő minden akváriumba kell.

2012. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ó, értem. Köszi!
2012. jan. 30. 16:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs konkrét tartandó hal (az aranyhal tényleg nem a legjobb választás) akkor szerintem először döntsétek el az akvárium méretét.

Kezdőnek kb 70-100 literes ajánlott, azzal könnyebb bánni. Az 54 literes szettek is elég népszerűek, bár ott már beszűkülnek a lehetőségek, hogy milyen halakat tartasz.

30 liter alatt pedig nem lehet halat tartani.


Hogy melyik halnak mekkora hely kell, itt utána nézhetsz:

[link]

2012. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha anyukádék arra fognak hivatkozni hogy panelba kicsi helyen nem lehet nagy akváriumot tartani az hülyeség.mi egy 50 m2-es lakásba lakunk 4-en és van egy 120 literes akváriumom tehát a hely kérdése nem nagy dolog ha igazán akarunk meg tudjuk oldani.olyan akvárium nincs hogy vízcserélős tehát csak olyan van hogy akváriumba vizet cserélünk hetente vagy kéthetente de ez az akvárium méretétől függ.trópusi halakat tarts én xifót és plattit tartok de valami egyszerűbbel is lehetne kezdeni.
2012. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
Regisztrálj az akvarista.hu-ra és olvasd el a webkönyveket. Elvesz egy órát az életedből, viszont ha előre tájékozódsz, az megkímél egy csomó bajtól, kidobott pénztől, a halaidat meg a szenvedéstől. Mivel alapvető ismereteid sincsenek az akvarisztikáról, nem ez az ideális oldal a legelső kérdéseidhez, mert először jó pár oldalon át kell rágnod magad, hogy egyáltalán fogalmaid legyenek a témáról. Ha ezen túl vagy, akkor a maradék kérdéseidet itt szívesen megválaszoljuk.
2012. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

itt vannak az e-book-ok kicsit lentebb

én amikor kezdtem a témával foglalkozni kb október eleje óta akkor 2 hét múlva már itt én is meg tudtam válaszolni néhány kérdést.

van egy ismerősöm aki minden ismeretség nélkül vett egy akváriumot, bele egy szűrőt és neki tetsző halakat és csak szenved és tőlem kér tanácsokat (amit nem fogad meg mert még ugyan azok a halai vannak amik nem pusztultak el) pedig legalább 2 hónappal hamarabb kezdte.

szóval neki a 30 literes akvárium legalább annyi pénzbe van mint nekem a 165 literes.

szóval megéri utánajárni.

ha mindent ismersz és van rá elég időd akkor szép hobbi, de ha nem tudod hogy mit csinálsz akkor megkeseríti az életedet a sok baj a halakall.

2012. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Frontosa ***** válasza:

Én is egy 50 nm-es panelban lakok és egy 500 literes akvárium van a nappaliban.

Aranyhal viszont nem fog menni ha nincs klímátok, mert anélkül simán felmegy 30 fok körülire a vízhőmérséklet, az aranyhalnak meg halál.

2012. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!