Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 6 liter lávakő egy 1200 l/h-s...

6 liter lávakő egy 1200 l/h-s külső szűrővel elvégezné egy 170 literes akvárium biológiai szűrését?

Figyelt kérdés

3 kosár van és az alsóban lenne a gyári szivacs és alatta kerámiagyűrű, a másik 2 kosárban pedig lávakő és a legtetején egy réteg perlonvatta.

jó így?


2012. febr. 1. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem igazán. Legalább a fele lehetne valami jobb minőségű anyag. Lávakőből a 6 liter nagyon kevés.
2012. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

akkor mi lenne az amiből elég 6 liter és olcsón meg is lehet úszni.

5 ezer forintnál többet nem szeretnék szűrőanyagra költeni de jó lenne ha még olcsóbban ki lehetne hozni.

2012. febr. 1. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát annyit rakj, ami belefér a kosárba. Többet úgyse tudsz. Nekem a legalsóban nincs szivacs.


Az alsó 2 kosárban van kerámia és lávakő összekeverve, mert összekeveredett. Fölül meg perlonvatta, és azon rajta van a gyári szivacs, azért, hogy a vattát ne szívja be a motor.


Amikor takarítom, akkor meg kidobom a perlonvattát, és rakok újat. A többit meg kicsit átmosom.

Ezt úgy 3-4 havonta, vagy ahogy eszembe jut.

2012. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

most nem értelek hable

én azt kérdeztem hogy mit tegyek a szűrőbe nem azt hogy mennyit.

kb 6-7 liter fér bele a szűrőbe azért kérdeztem 6 literrel de murr szerint nem jó. most akkor még is jó vagy mit vegyek bele amit olcsón megúszok?

2012. febr. 1. 18:01
 5/9 symmer ***** válasza:
perlon vattát közönséges szivacsot és biologiai követ ebböl körül belül 3-3,5 ezer forintbol lazán kijössz
2012. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
na de még mindig az a kérdés hogy mi az a biológiai kő??
2012. febr. 1. 18:27
 7/9 Platypus ***** válasza:
Van egy kínai siporax hamisítvány, ami egész jó árban van és eddig elégedett vagyok vele. Nincs normális neve, csak kínai írásjeles, olyan 1500 Ft egy liter. Valami ilyesmit használhatnál a kerámiahenger helyett. Annyi extra van vele, hogy ezt nem rakhatod legalulra, hanem meg kell cserélni a sorrendet a szivaccsal. Így nem koszolódik el.
2012. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha 5000 forintod van rá, akkor azt javaslom, hogy legyen 2 liter siporax (ez az aquadepoban 4000 Ft), a maradék 1000 meg legyen mondjuk szivacs vagy krumpliszsák. Szerintem még így is nagyobb szűrőfelületet kapsz, mint 6 liter lávakővel. Ez utóbbit (a lávakövet) hordókban szokás használni, mondjuk 20 liter már biztosan hatékony lenne. Nagyon jó szűrőanyag, de kell belőle a mennyiség.Ha viszont ilyen kevés a helyed, akkor mindenképpen a minőségre kell rámenni.


Ezt azért mondom, mert nekem egy 5 literes tartályom van, 70 literes akváriumhoz. Eddig szivacs+lávakő volt benne. Most 1 liter lávakövet lecseréltem 1 liter siporaxra. Összehasonlíthatatlan a kettő, rengeteget javult a vízminőség.

2012. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Én a zeolittal nagyon elégedett vagyok, ajánlanám,hogy olvass utána.
2012. febr. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!