Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kező 60-as szettet vegyek?

Milyen kező 60-as szettet vegyek?

Figyelt kérdés
Találtam alphazoo-ban Korall 60 szettet 18e-ért, de sajnos nincs benne levegőztető, illetve van még a Diversa 60, ebben viszont nem tudom, hogy van-e, viszont ez drágább 2-3e Ft-al. Esetleg más is van, vagy ezek közül jó valamelyik első akváriumnak? Neonokat és dániókat szeretnék bele. Köszi.
2012. febr. 1. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes külön összeszedni mindent, és nem szettet venni. Sokkal jobb szűrőt meg mindent tudsz bele tenni, a gyári tetőkben pedig nagyon gyenge a világítás, nehéz hozzá barkácsolni még egy neont stb. Ajánlom a [link] oldalt, nagyon jó akváriumok vannak jó áron, a szűrőt megveheted itt is hozzá, de azt találsz pl. az Aquadepo-ban is.
2012. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
20-25e Ft-ból gazdálkodva konkrétan mik azok a típusok, amiből össze lehetne hozni egy akváriumot? köszi.
2012. febr. 1. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Akvárium (72 literes, nem sokkal nagyobb mint a 60 literes, de olyan nekik nincs):

[link]

6ezer Ft


Szűrő: Eheim 2010: szintén 6ezer Ft


Levegőztető felesleges, mert a ha a szűrőt úgy állítod, hogy fodrozza a felszínt, akkor oldódik be elég oxigén.


Világítást elég olcsón meg lehet házilag oldani, de egy ekkora akváriumra ha csinálsz fa tetőt és veszel két olcsóbb armatúrát, és abba csöveket ki lehet hozni az egészet kb. 5ezerből.


Aljzat: ennek az ára rajtad múlik, legolcsóbb és legjobb a fekete bazaltzúzalék vagy az apró szemű sóder (ez nem igazán jó a növényeknek). Szerintem ami jó árban is és a növények is szeretik az a JBL Manado, nekem is ez van, csak rohadt nehéz bele ültetni...de hát én is megoldottam. :) Vannak drágábbak is, pl. Aquatic Nature Pro-Soil, ez is egy nagyon jó talaj.


Kell még fűtő, egy ekkora akváriumba kb. 3ezer Ft. Meg persze kellenek növények, hőmérő, vödrök, leszívócső meg ilyen apróságok, meg aztán a halak. :) Semmilyen vegyszerre nem lesz szükséged, ne fogadj el semmit, ha valamit akarnak neked adni. Csak 2 hétig járasd üresen az akváriumot a halak jövetele előtt, akkor is 8-10es csoportokban, 1 hét eltolással telepítsd be őket. Mondjuk nem is tudsz majd sokat bele tenni, mert nem nagy az akvárium.


Ha kicsit túl is léped a 25 ezer Ft-ot, inkább legyen az egész kicsit drágább, mint ne legyen jó pl. a szűrés és megbetegedjenek a halaid. Ennyit megér szerintem. :)

2012. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ha maradnék az 54 literesnél akkor is jó a szűrő, vagy inkább az Eheim 2008?
2012. febr. 1. 22:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, jó, nincs túlszűrt akvárium! :)
2012. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!