Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy a legjobb kicserélni az...

Darkkingdom kérdése:

Hogy a legjobb kicserélni az ajzatot?

Figyelt kérdés
Nah most nekem egy oylna problémám lenne hogy van egy 25literes akváriumom csiguszaimnak!Olyan semmilyen kis kavicsos ajzata van (Semmilyent arra értem hogy nem táptalaj!)De szeretnék bele táptalajt hogy jobb legyen a növényeknek!(Most akarom növényesíteni "Jobban") Ha veszek táptalajt (ha jóltudomazt nem kell kimosni) és alúlra beteszem azt akkor mennyi idő után rakhatom vissza a csiguszokat az aksiba?Mert ha jól tudom elősször a táptalaj miatt nagyon zavaros lessz...
2012. febr. 2. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
pár óra alatt leüllepszik
2012. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ohh ennyi az egész?Mármint hogy nem kell szűrni avizet egy két napigacsiguszok nélkül vagy ilyesmi?


Nagyon köszönöm :)

2012. febr. 2. 23:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja ha véletlen elolvasná valaki még ezt a kérdést :D Hány liter táptalaj lenne elég a 25 literesbe hozzávetőlegesen?
2012. febr. 2. 23:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát gondolom 40x25 cm-es az akváriumod, szóval akkor legalább 3-4 cm táptalajjal számolva 40x25x4/1000= kb. 4 liter.
2012. febr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megtudtam mindent amit szerettem volna!
2012. febr. 3. 00:38
 6/9 anonim ***** válasza:
bár én táptalajjal vigyáznék... figyelj oda az ammónia és nitrát szintre, mert általában az szokott kiázni az aljzatból eleinte.
2012. febr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Akkor érdemes táptalajt használni, ha az egész talajt be szeretnéd ültetni, viszont akkor a fényerőt a szűrést és a tápozást is ennek megfelelően növelned kell. Ha csak több növényt szeretnél akkor bőven elég 1-2cm táptalaj és a tetejére 2-3cm a meglévő sóderedből. Én pl csak a nagyobb növények tövéhez tettem pár maréknyit és úgy terítettem rá a fedőréteget.
2012. febr. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Daphina ***** válasza:
Nem kell 4cm táptalaj, MAX 2.
2012. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok,igen nem az egésszet szeretném,akkor szerintem veszek egy minimálisat és az aljára rakok rá meg a sódert...Köszönöm emberek :D
2012. febr. 3. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!