Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kész lett az akváriumom...

Kész lett az akváriumom (112L) így jó lesz? Kép+a többi légyszíves olvasd végig

Figyelt kérdés

kész az új aksim 1-2 hétig járatom aztán jöhetnek a halak is végre :)


tulajdonságai: (mindent újonnan vettem semmi sem használt)

maga az aksi 112literes az aljzata manado(jól átmosva) 18-20 liter belement

növények huh lehet nem fogom tudni mind de többek között:

-anubias

-gömbmoha

-cryptocoryne

-valami citromfű talán ha jól emlékszem

-fű félék

a növényeknek van az easy life profito szerem

összes növény elöltetéskor kaptka külön-külön 1-1tabletta aquaplantot elméletileg segíti a fejlődésüket

bacikultúra a beindításhoz easy life easystart + 1,5 liter használt akváriumi víz


Műanyag tető világítással 2x18watt


belső szűrő:

hailea hl-bt700

gyári töltetével szivacs+szénrudacskák (remélem jól írtam)


külső szűrő:

JBL cristalprofi e700 +2liter siporax (átmosva)

a szűrő 3 rekeszéből a 2 alsóba siporax van a felsőbe pedig a szivacsok


fűtő:

AquaNova 100W-os autómata fűtő


hőmérő:

sima kívülre ragasztható

én az oldalához ragasztottam h ne zavarja szemből az összképet :)

jelenlegi hőfok kék színben van a 27,80 zöldes színben van a 28,82 sárgás pirosas színben van a 29,84 ebből mondjuk nekem nem teljesen érthető de a fűtőszál olyan 27-28 fok közé van belőve


dekoráció:

kínai kastély (nagyobbik fajta)

buddha lótuszvirágon

bazalt szikla darabok

1-2db apró díszkavics

növényes háttér


plusszba van még:

halháló

aljzat tisztító


némi eleség:

Starter Granu 100gr

Lemezes eledel 250ml

Tubifex Lio kocka 100ml

Artemia Lio kocka 100ml


köszönet az itteni segítőknek akik rengeteg hasznos tanácsokat adtak (akik a legprofibbak):

Spuc

Murr

Dsinko

Frontosa

Platypus

Hable

Áronn

Szentpety

Darkkingdom

és a többi névtelen segítővel

Köszönöm nektek Tomaron :)


a végére a lényeg az akváriumról(picit zavaros a víz még ma ültettem be plusszba pár növényt):


[link]


2012. febr. 4. 17:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

így talán jobban látszik:


[link]

2012. febr. 4. 17:27
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
háát..egész jó..de nekem az a butha meg a kastély egyáltalán nem tetszik..://Rontja az összképet..Vegyél helyettük inkább vasfát.Túl kevés növény van mehetne sokkal több bele és én a háttért is le cserélném egy fekete kartonra..
2012. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tetszik, de a buddha meg a kastély árából én is inkább növényeket vettem volna :)
2012. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem az anubiast nem kéne így elásni...
2012. febr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A jelenlegi hőfokodat a 3 szín közt kell nézni, úgy vegyél egy átlagot, tehát olyan 28,5 körül van, és ez már sok.


Vedd le a fűtőt 24-25 fokra, akkor lesz talán olyan 25-26 fok között a vized és az lenne az ideális.


Nekem is lejjebb van véve, mert kicsit túlfűti, pedig nekem is 100 wattos fűtőm van.


De ha tényleg pontosan akarod tudni hogy hány fokos, akkor vegyél egy olyan hőmérőt, amit be kell dobni a vízbe, üveg hőmérőt - nem kötelező, csak az pontosabban mér.


A Tubifex lio kocka az valami szárított cucc? Mert azt nem fogják megenni a halak - Helyette nézhetnél olyan kaját, amit fagyasztóba kell rakni (valamilyen fagyi kaját), de az ráér akkor is ha már lesznek halaid.



Köszönet a segítőknek... ez úgy néz ki mintha valami CD borító felirat lenne :)


Én sem szeretem a szobrokat akváriumban, de neked biztos tetszik és azért vetted. A többi azt hiszem hogy okés és jól néz ki. A bazalt szikláidat meg ellopnám. Azt hol vetted?

2012. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

szia


egyik ismerősöm bazalt bányában dolgozik és kértem hozzon pár darabot

a különleges szép formák az ő érdeme mert ő válogatta ki :)))

2012. febr. 4. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem nincs ilyen ismerősöm, pedig jó lenne :D
2012. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szentpety ***** válasza:

Őszinte leszek, de természetesen ez az én véleményem....

A kínai giccseket kidobnám belőle és inkább a természetességre törekednék. Kicsi buddha helyett inkább vasfát vagy red moor-t tennék be(persze a kastély helyett is), rákötözve jávai mohát. Az anubiast vagy valamelyik kőre, vagy az előbb említett valamely "fafélére" kötözzed, különben kirohad a gyökere. Mindazonáltal szerintem nagyon jó alapot készítettél egy későbbi remek akváriumhoz. Az akvarista.hu-n vagy az akvakertészen nézegessél akváriumokat, rengeteg ihletet tudsz onnan meríteni.

Ha jól látom, akkor a kövek között valamilyen vízihortenzia féle van. Hát ő elég fényigényes.

A hőmérsékletet elég 23-25 fokra belőni.

De mondom, szerintem nagyon jó alapot állítottál össze egy későbbi szép low tech akihoz.

Ja és még valami: az akvárium tetejétől számítva 2 cm-ig nyugodtan töltsd fel vízzel az akvát! Nem fog belelógni a fénycső a vízbe nyugi.

További sok sikert!

2012. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem rossz . bár szerintem is rontja az összképet az a kastély vagy mi :D. több növényt tennék bele .

hable: olyan köveket a vasúti sínek mentén szedhetsz egy rakással, csak alaposan át kell mosni őket

2012. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is szép lenne ha...kivennéd belőle a természetellenes dolgokat.Egy tóban vagy tengerben sincsenek ilyen dolgok, és elvégre egy darab természetet szeretnénk becsempészni az otthonunkba nem?
2012. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!