Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az a kékitö folyadák...

Mi az a kékitö folyadák amitöl kék lesz a viz? és amugy mire való? Mi neve?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 18:52
 1/8 Platypus ***** válasza:
100%
Metilénkék a neve, baktérium és gombaölő gyógyszer. Sok akváriumi betegség ellen hatékony. Egyesek minden akváriumba beleöntik, ami egy nagyon káros szokás, mert hosszú távon minden élőlényre mérgező és tönkreteszi a vízminőséget.
2012. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Metilinkék fertőtlenítő szer lehet talán,

de azt nem kell használni egy normális akváriumban.

2012. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de szép a szine töle

1szer 1 szer azér önthetek bele?

2012. febr. 4. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Önthetsz bele, de csak gumihalak mellé, ha semmilyen élőlény nincs az akváriumban.
2012. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább tegyél az akvárium tetejére egy kék neont:


[link]

2012. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Rakj kék papírhátteret az akvárium mögé. Az nem árt a halaknak. A metilinkék kiirtja a szűrőbaktériumokat, így a halaid a saját vizeletükben fognak úszni a használata után. Még akkor is nagy odafigyelést igényel, ha indokoltan, betegség ellen használod, különben kiirtod vele a halaid.
2012. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig van egy kész eszetlen aki literszámra veszi a metilént mert attól szebbnek hiszi a vizet. Pedig normális szűrővel, rendszeres vízcserével, szépen lehet tartani az akvárium vizét. Múltkor panaszolta az akvarisztikában az eladó, hogy hozzá is jár egy nő, aki folyton veszi a metilént. És nem érti meg. Pedig egyszerű. Én is belefulladnék a kanalas gyógyszerbe, akármennyire is imádom az ízét.
2012. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kezdő akvarista koromban elkövettem azt a hibát, hogy mikor betegnek láttam a halaimat, ilyet tettem bele... akkor még nem tudtam, hogy mennyire érzékenyen reagálnak rá a sügérjeim... kockás, szaporodásnak indult torpedósügérek voltak, 3 generációm halt ki egy éjszaka alatt... azóta száműztem minden mérget az akvárium közeléből...a többi rajtad áll, hogy mit kockáztatsz...
2012. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!