Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 170 literes akváriumba jo...

Viczena jozsef kérdése:

170 literes akváriumba jo 3drb 20wattos halogén pontvilágitás a fedélbe szerelve + 8drb 1wattos kék led pontocskák?

Figyelt kérdés

2012. febr. 5. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Kevés. Alig lesz fénye.
2012. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy kevés mohát világítok 1db ilyen leddel egyébként:

[link]

Ebbe 3db 1 wattos led van.


Még nem döglött ki a mohám alatta, de ez úgy világít, hogy az akvárium alján egy kb 10 centis körben van egy világosabb rész, aztán körülötte sötét :)


Kicsit olyan vámpíros feeling lesz tőle az akvárium. Olyan mintha ott egy pontban besütne a nap, de máshol meg sötét van.

2012. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vegyek bele több wattos izzót?pl. [link]
2012. febr. 6. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha gondolod pont van ilyen tűlábas izzóm, csak asszem ezek 50Watt, és 100Wattos, meg van olyan amire nincs ráírva semmi, az lehet, hogy éppen 35 Wattos.

Mindegyik 12Voltos. Régóta itt tárolom őket, nem használom semmire:

[link]


De egyébként akváriumhoz én energiatakarékos izzókat használok, hogy ne legyen túl sok a villanyszámla.

6500 Kelvines, fehér fényűt, és ezek alatt nőnek szépen a növények: [link]


Vagy neoncsöveket is lehet használni, csak ahhoz kell venni elektronikus előtétet is, nem csak foglalatot:

[link]

2012. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hable: eltudod küldeni szlovákiába is:?

azokat az izzokat?

2012. febr. 6. 20:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Az unoka tesom villany szerelö és most szoltam neki,és ö tud szerezni nekem 1 90 cm es neon csöves foglalatot.mert a 120 as nagy,mert az aksi 108cm-es
2012. febr. 6. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:

El tudom küldeni postán az izzókat, csak nem tudom azt hogy kell, hogy te fizesd a postaköltséget.


De hát jobban jársz a neoncsővel, mert kevesebbet fogyaszt, egyenletesebb a fénye és jól világít.

2012. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg hát a halogén jobban melegszik, mint a neon. A neon azért alig fűt... és pl nyáron nem jó ha fűtöd a vizet lámpákkal, amikor amúgyis meleg lesz.
2012. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!