Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Erdőben szedtem pár faágat,...

Erdőben szedtem pár faágat, mivel kezelhetem őket, hogy szebb színűk legyen?

Figyelt kérdés
Leszedtem a kérgüket, átsikáltam őket. Így viszont nagyon fura színűk van - tudjátok, olyan natúr fa. Kérdésem, hogy mivel lehet befesteni hogy természetes nézzen ki de sötétebb legyen? Pl. sötétbarna?
2012. febr. 6. 02:33
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Semmivel, ha akvarisztikai célra szeretnéd használni, majd idővel bebarnul.Nem igazán szerencsés faágakat a vízbe tenni, mert hamar tönkremennek. Próbálj gyökereket szerezni, azok nagyon sokáig szépen díszítenek.A gyökeret ki kell szárítani, majd legalább 1 hónapon át ( 1-2 hónap ) áztatni kell, heti vízcserével. Ha már jól kiázott, tedd forrásban lévő vízbe kb 5 percre,ne főzd ki, mert az roncsolja a fa szerkezetét. Jó hatású fertőtlenítő és keményítőszer még, a csersavpor ( gyógyszertár ), némileg barnít is, érdemes az áztató vízbe tenni 1-2 kávéskanálnyit, ez esetben nem kell forrázni, elég csak leöblíteni és mehet az akváriumba.
2012. febr. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!