Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet ilyen kék színű...

Hogy lehet ilyen kék színű akváriumot csinálni? Mármint hogy ilyen kékes hatása legyen (kép lent)?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


[link]



2012. febr. 6. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű kék háttérrel és kékes világítással.

Ha jó a link, akkor itt látszik is a fénycső:

[link]

2012. febr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

[link]

Pl itt se kék a háttér,és az ugyan az az aksi ami a te linkeden van.Sőtt még a fénycső sem látszik kéknek :S

2012. febr. 6. 23:47
 3/14 A kérdező kommentje:
És kékes világítást hol lehet venni? Vagy az milyen izzó/fénycső?
2012. febr. 6. 23:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt le lett cserélve a háttér, csak világítástól ennyire nem látszana kéknek a fekete.

Az én linkemen látható fénycsövek közül az egyik lilás, ilyenek a tipikus növényes fénycsövek (pl. gro-lux). A másik pedig egy magas színhőmérsékletű skywhite cső lehet. Hasonló hatást érhetsz el kék vízalatti világítással is, vagy leddel, vagy tipikusan tengeri csövek vannak még, amik hasonlóak.

2012. febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De ha kezdő vagy és nem akarsz algatengert, akkor a vízalatti világításokkal próbálkozz.

[link]

2012. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak így van fényképezve. Van több száz beállítás egy jobb fajta kamerán, amivel bármi ilyesmit meg lehet oldani. Ilyesmit pl. fehéregyensúly eltolással - ha l. sárgás fény van egy szobában, akkor kicsit "bekékíti" a képet, hogy kiegyenlítse a sok sárga fényt.
2012. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem így fényképezték, hiszen videó is van :)

Inkább még annyi lehet a dologban, hogy megfestették a vizet. Metilinkékkel például rövid távon el lehet érni ezt a hatást, de ők profibbak annál, hogy azt használják. Esetleg valami ételfesték is lehet, mivel hal még nincs a vízben. Nem tudom. Ahogy mondtam, az életképes megoldás egy kék háttér, kék vízalatti világítással.

2012. febr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

A videót is ugyanúgy be lehet állítani. Sőt, van amelyik automatikusan méri a fényviszonyokat és állítja be a fényképezési módot.


Úgyhogy a videó nem zárja ki ezt a lehetőséget. De ha nem hiszitek, akkor photoshopba másoljatok be egy képet és nyomjatok rá az automatikus színárnyalatra és meglátjátok.

2012. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha photoshopban lennének megcsinálva a képek, akkor a közeli hófehér köveken is rajta lenne a szűrő. A hátteret éppen ki lehetne küszöbölni egy sima maszkolással, de ilyen átmosást csinálni indokolatlanul nagy és értelmetlen munka lenne. Videóval is vagy minden kékes lenne, vagy egy egész stáb dolgozott volna rajta. Ennyire ne bonyolítsuk túl...
2012. febr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Látom nem érted. Nem azt mondtam, hogy photoshopban vannak megcsinálva a képek, és azt sem, hogy szűrő van rajta. Csupán annyit, hogy ha photoshopban ráereszted az automatikus színárnyalatot akkor megkapod az eredeti -kamera beállítás nélküli- képet... kb.
2012. febr. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!