Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért támadja az üveget a bettám?

Miért támadja az üveget a bettám?

Figyelt kérdés
Reggel óta folyamatosan nekimegy az akvárium üvegének, szétnyitja magát, és le-föl úszkál...De csak azon az egy helyen, ha odamegyek előre jön az üveghez. Tükröződhet az üveg? De gondolom nem, mivel ő benne van...Akkor vmi tipp, hogy mi lehet? Nincs azon a helyen semmi színes, csak a szekrényem oldala. Úgyhogy nem értem. Nem régóta van meg a halacskám, úgyhogy nekem ez még újdonság, légyszi help!
2012. febr. 9. 10:42
 1/10 Hannkah ***** válasza:

Szia!


Szerintem azért, mert magát látja benne, de azt hiszi egy másik hal.

2012. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez árthat neki? Mert most folyamatosan "magával" van elfoglalva...:S
2012. febr. 9. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen akváriumban van? Hány literes?
2012. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
40es, egyedül van benne, vagyis egy csigával. Olvastam, ha frissen van cserélve a víz, akkor a tiszta vízben láthatja magát...tegnap cseréltem, akkor lehet attól. De még mindig nem nyugszik...
2012. febr. 9. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:
szia..az enyém 112 Literben van,nem csak friss vízcserekor van "elfoglalva magával" állandóan ki akarja rúgni az akvárium oldalát,amikor arra téved mindig támadja magát..nem lesz baja.
2012. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lecseréled a teljes vizet? Szűrőd van? Járattad 2-3 hétig üresen az akváriumot mielőtt megvetted a bettát? Szűrőd ki szoktad húzni vagy meg állandóan?
2012. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A víz 20%-át szoktam cserélni, de tegnap az egészet lecseréltem, hogy a kavicsokat át tudjam most, mert tiszta kajamaradványosak voltak. Szűrő az megy mindig, viszont a fűtő most lett kicserélve, mert az előző elromlott, és 2 napig nem volt bent neki. Ezektől lehet? Eddig sosem csinált ilyet az egy hónap alatt. A csigát csipkedte párszor, mert a szemeire azt hitte, hogy kaja...:( De már őt sem bántotta egy ideje, erre most ezt kezdte el...Amúgy az éjjel rakott habfészket is, az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ha tesznek akkor jól érzik magukat. Vagy ez hülyeség? :D Vagy próbáljam ki, hogy besötétítek, és akkor talán nem csinálja ezt? Bár nem értem az üveg hogy tükröződik, ha ő belül van.
2012. febr. 9. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
A víz teljes mennyiségét tilos kicserélni! Még nagytakarításkor is meg kell menteni annyi régi vizet, amennyit tudsz. 40 liternél ez 4 vödröt jelent. Még vízcserével egybekötve is. Egyébként meg talajporszívózni kell, amikor heti vízcsere van és normális kajával etetni, meg nem túletetni és akkor nem lesz kajamaradék...meg a szűrésed is gyenge lehet, ha nem bontják le a baktériumok a mulmot. Mondjuk ilyen teljes vízcserékkel ki is nyírod őket, és a halad is megbetegedhet a friss csapvíztől..
2012. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem etetem túl, naponta 4 kis szál szúnyoglárvát kap. A kajamaradékok a szúnyoglárva részei, amiket nem tud megemészteni, és kiköpköd. Ezek lemennek a víz aljára, be a kavicsok közé. Többet akkor nem cserélem le az egészet. Köszi a segítséget, amúgy most egy ideje abbahagyta.
2012. febr. 9. 16:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és sosem teszem friss csapvízbe, egy napot hagyni szoktam állni. Sokat olvastam a tartásáról, mielőtt megvettem, igaz, még nem tudok mindent. Csak nem gondoltam, hogy ez az "üvegtámadós" akciója ilyen miatt lenne.
2012. febr. 9. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!