Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjek hozzá? Mekkorát...

Hogyan kezdjek hozzá? Mekkorát vegyek?

Figyelt kérdés
Milyen aljzatot, növényeket, halakat, fűtőt, légpumpát és szűrőt vegyek?(trópusi halakat szeretnék és olyanokat amiknek nincs különleges igényük, nem túl nagyok)
2012. febr. 10. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát legalább 30liternél kell kezdened!

Itt rengeteg halat,novényt és gerinctelen élolényt: [link]

Jó fajta a szurok az Eheim, Atman

2012. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
valami kiindulási alap kellene pl hogy milyen hal az amit biztosan szeretnél, mekkora akváriumot szeretnél, van-e keret külső szűrőre vagy valami amin el lehet indulni
2012. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ref válasza:

Milyen halakat szeretnél?

Az osszes hal igényel valamit! De szrintem a kevésbé igényesek a guppik: szivárvány és endler

és a betták

2012. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy 70-80 literest, egy szűrőt és bele zebradániókat - azokat elég nehéz kinyírni :)
2012. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Én is azt tanácsolnám, hogy a lehetőségeidhez mérten a legnagyobb akváriumot vásárold meg, egy nagyobb akváriummal könnyebben boldogulsz.Legelsőként egy szakkönyvet vegyél és tanuld meg az alapokat. Én minden kezdőnek ajánlanám, hogy vásároljon egy karantén akváriumot is, olcsó felszereléssel ( használt is megteszi ). Mond meg te, hogy milyen hal tetszene és segítünk elindulni.Addig viszont ne ugorjunk előre, amíg az alapokat el nem sajátítottad.
2012. febr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Neonokat és guppikat(szeretnék még, de nem nagyon ismerem a halakat)
2012. febr. 11. 08:26
 7/14 anonim ***** válasza:

kb 80 literes akvárium kell (kisebb nem lehet csak nagyobb) és abba mehet 10 neon és 6 guppi. attól függ hogy mennyire van rá keret vehetsz külső szűrőt is kb ilyet [link] ez jó olcsó megbízható szűrő ezért linkeltem ezt de van aki inkább a etratec szűrőket ajánlja ezt döntsd el te, d belső is elég ha csak arra van keret mondjuk egy aquael fan1 vagy hasonló.

a neonok színét a fekete karton háttér és a sötét aljzat emeli ki szépen. kell egy 100 wattos fűtő 24 fokra állítva és kell világítás és élő növény.

az akváriumba beleteszed az aljzatot, a növényt, a szűrőt és feltöltöd vízzel és így járatod legalább 2 hétig. 2 hét után mehet bele a 6 guppi, utána egy hét elteltével 5 neon és újabb egy hét elteltével megint 5 neon.

ezt olvasd el kezdésnek: [link]

sok sikert.

2012. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

________________________________________________

ekkorát

2012. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
09:00 elolvastam és már nem olyan idegen ez a dolog. Láttam ilyen aljzatporszívózós képet. Az feltétlenül szükséges hozzá? És ha kell, hol lehet beszerezni?
2012. febr. 11. 12:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Az aljzatot egy sima 500 Ft-os gumicsővel is lehet porszívózni.


Vagy pedig díszhal boltokban kb 1500 Ft-ért lehet venni olyan leszívócsövet, aminek az egyik végén van egy kis kézi pumpa. Azzal könnyebb.

2012. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!