Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literben lehet neonhalat...

54 literben lehet neonhalat tartani?

Figyelt kérdés
szeretnék egy 54 literes növényes aksit és bele neonhalakat. más hal nem lenne benne, esetleg valami ami az aljzaton van.
2012. febr. 12. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen és igen....bár nem hívnám az akváriumot aksinak :))
2012. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Határeset. De sokat nem tudsz belőle.
2012. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
persze h lehet! kb 10-12 darabot raknék bele. erős fényt a növényeknek, sötét háttért és aljzatot a neonok miatt! az egyik cső legyen Hagen Aqua-glo vagy Juwel Colour-lite vagy valami hasonló, ami színfokozó tulajdonságú cső! ettől szinte világítani fognak a neonok, a piros és a kék szín is a testükön! ezt a fénycsőt tedd előre, hátra pedig semleges fényű daylight (fehéret)
2012. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és valami aljzatlakó mehet vagy csak a neon?
2012. febr. 12. 14:54
 5/13 anonim ***** válasza:

Kistestű aljzatlakóból mehet néhány. Nem azért határeset a neon, mert túlterhelik a vizet, hanem mert nincs nekik elég élettér egy 54-esben. Én 8, max 10-nél nem raknék többet.

Plusz 3-4 törpe páncélos harcsát, vagy törpe szívó harcsát.

2012. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
akkor úgy írom, hogy legyen mondjuk 10neon és mellé 2-3páncélos harcsa. tapasztalat, hogy újonnan indított akiknál a vörös neonok nagyon kényesek, hajlamosak a betegségekre. érdemes jól beérlelt vízbe, sűrű növényzettel vagy sok bújkálóval kezdeni a vörös neonokkal. a sima neon strapabíróbb, de az víz érlelése legyen jó alapos! 2hét üresen járatás vagy egy flakon sera nitrivec és 3-4nap várakozás! eleinte ne nagyon bolygasd majd az akvit, arra is fokozottan érzékenyek!
2012. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én amúgy bebuktam egy 54 literes vörös neonos akit, ezért is írom a tapasztalatokat. 10darab volt benne, és egy pár ramirezi, semmi több! sötét aljzat és háttér, sűrű növényzet, de ennek ellenére még két hét után is csak az aljzat közelében mertek cirkálni, láthatóan féltek, színük nem volt. a vizüket egy hétig érleltem előtte. 3hét után darakórosak lettek, holott sem új növény, sem új hal nem került be. 2nap alatt mind a tíz neon kimúlt a gyógyszeres kezelés ellenére. csupán a két rami maradt meg, ők szépen kigyógyultak a darából. Ezek után vettem 5vörös szeműt és 5serpát, ezek azóta is úgy elvannak mint hal a vízben :)) 180literben is befürödtem már e neonokkal, ott is darakór pusztított, szintén az első 3-4 hétben jött elő. A 40darab kék neonból maradt 8darab. ők utána még évekig éltek gond nélkül! Kimaradt egy 160literes sztorim, ott is döglöttek halomra a neonok az elején, aztán ami megmaradt, azokkal nem volt gond. A guppiknál volt még néhány haláleset régebben, de azokat már rég nem tartok. a többi halfajta mindig jól bírta nálam (titteya, petitella, fekete fantom, serpa, anci, páncélos, endler, vitorlás, rami, kolumbiai, izzófényű, repülő róka stb...
2012. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nagy akváriumból rakok át kb 30 liter vizet és a nagy akváriumban járatom előtt 1 hétig a szűrőt szóval olyan lesz mint egy 40%-os vízcsere. akkor elég 2-3 napot is várni ugye? vagy így is többet kell?

sima neonok lesznek. és akkor 3 törpe szívóharcsa.

2012. febr. 12. 15:21
 9/13 anonim ***** válasza:
jahh és az ancik meg a páncélos harcsák (a hagyományos barna fajta cory aeneus) spontán szaporodtak a 180literben! Rengeteg kis ancit kellett elajándékoznom! A vitorlások és a ramik gyönyörűen leikráztak! a ramik 54literben tették ezt! :)
2012. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
várj vele! én kínosan figyeltem a részletekre, mégis elhullottak! az a tuti ha vársz! tegyél minél több érett vizet a nagy akiból és a szűrőt az 54-esben járasd éjjel-nappal, plusz a világítást is kapcsold fel 5-6órára naponta az üres akiban is, ugyanis a fény is segíti az érést! minimum egy hetet mondok így is üresben, aztán mehet bele a max 10neon, de ha lehet, azok is inkább két részletben, pár nap kihagyással! Én többször befürödtem sajna a neonokkal (simával és vörössel is) Jobb a tutira menni szerintem!
2012. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!