Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MT30 -as szivacs az direkt...

MT30 -as szivacs az direkt akvarisztikában szűrőszivacs vagy máshol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Bocs, csak azért írok, mert szeretném elmenteni a kérdést, a válaszok miatt.

Vagy 10 éve (vagy több) az akvarista.hu-n volt egy kontakt a gyártóval, 3 féle lyukméretben, bármilyen méretben legyártott bármit. Csak sajnos már nem tudok vele kapcsolatba lépni. Bocs az offért.

2012. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy szerintem inkább TM 30!

Ha így rákeresel, tm30 kék szivacs, ki is ad néhány használható találatot:

[link]

2012. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, direkt vízszűrésre használják, mert az ilyen mezei szivacsok hipp-hopp szétmállanak a vízben. Meg jó a lyukméretük a baktériumok számára.
2012. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen például TM10, TM20, TM30 és TM45 szűrőszivacsot árulnak az Aqua depóban. Ezek kék szivacsok, amiket lehet használni az akváriumba mattenszűrőnek. A méretük 50x50cm. A vastagságuk 5cm, és 3ezer Ft mindegyik:

[link]


Léteznek matracok (ágynak való szivacsok), azokkal nem csak az a baj, hogy könnyebben bomlanak, hanem az is, hogy olyan színezőanyaggal vannak festve, amik mérgezőek a halak számára. Állítólag. Az egyik halas boltban az eladó mondta, hogy valaki kipróbált egy ilyen rózsaszín szivacsot és hamar kipurcantak a halai.


Én meg egyszer próbáltam mosogató szivacsot használni úgy, hogy egy házilag készített külső szűrőbe párat belepakoltam, de kiválasztottam csak a sárgákat és attól nem lett bajuk a halaknak. A többi színt nem próbáltam :)

2012. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, TM30 akart lenni csak véletlenül felcseréltem a sorrendet. Akkor ezek szerint akvarisztikával foglalkozó boltban meg tudom venni.
2012. febr. 12. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!