Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Mi miatt van ez?

Segítség! Mi miatt van ez?

Figyelt kérdés

ma van a második napja, hogy egy adag jávai mohát vettem. red moor fára köröttem rá. a színe az élénkzöldből kezd a barnás felé tolódni. a világítás: 15W sera növényes fénycső, és egy 15W os daylight. a zöld algák kezdenek szaporodni. egy másik növényt az eredeti helyéről átöltettem úgyszintén 2 napja, már meg is jelentek a zöld algafoltok a levelein. jobban mondva inkább barna. a növénytápozás: napi 1,5 ml easy carbo. akvárium: 72liter. szűrő:Eheim pickup 2010


gyors megoldást várok!

köszönöm!


2012. febr. 12. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, sűrűbben cserélj vizet, tápozz kevesebbet, hátha megjavul.
2012. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
A barna alga, gyenge megvilágításnál jelentkezik, ez esetben a táp is az algáknak kedvez.Ami furcsa egy kicsit, hogy nem tűnik gyengének a világításod, talán az idő kevés.Én is azt tanácsolnám, hogy hagyd egyenlőre a tápozást,csinálj részleges vízcserét és növeld a fényerőt, ill az időt. Vásárolj gyorsan növő növényeket, pl tüskéshínár ( leültetni sem kell )Egy kis kupacnyi is hamar elburjánzik és feléli az alga tápanyagait. Természetesen más növényeket is vásárolhatsz, de ez a leggyorsabb azok közül amiket ismerek.Sok sikert.
2012. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a két fénycső reggel 6-21 óráig világít
2012. febr. 13. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:

A kevés fény a barna algának csak egy utolsó csepp a pohárba, egyébként nem sok köze van a kettőnek egymáshoz. Szerintem kevés növényed lehet ilyen intenzitású világításhoz, és tápozáshoz. Amíg nem lesznek gyorsan növő növényeid, mindkettőből vegyél vissza.

Világításból pl 12 óra a maximum, ha ennél többet világítasz, az csak az algáknak kedvez.

2012. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát, az idő valóban sok, 10 óra bőven elég.Próbálj mielőbb növényeket venni.
2012. febr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!